• Jak si ve sprše snadněji oholit nohy

  Vybrat správný sprchový set do sprchového koutu není nic snadného. Musí splňovat tolik kritérií! Na mezinárodním koupelnovém veletrhu ISH jsme jeden našli. Sprchování dokonce zase o něco víc povyšuje. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Na co si dát pozor při nákupu zahradního stanu

  Léto je v plném proudu a posezení ve stínu je v podstatě nutností. Pokud jste si doposud efektivní zastínění nepořídili a nevíte, kterému dát přednost, pak přinášíme tip na méně obvyklé řešení. Zahradní stan. Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Stěhování řešte rychle a efektivně

  Rozhodnete-li se přestěhovat, může se zdát stěhování vlastními silami levnější, nicméně v konečném důsledku zpravidla přijdete o hodně času. Ten lze využít mnohem efektivněji, třeba na realizaci nových projektů v zaměstnání. Buďme tedy konkrétní a podívejme se mnohem podrobněji na výhody stěhování pomocí profesionální firmy.  Sdílet článekKomentáře komentáře

 • Zahradní posezení: I na detailech záleží

  Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty? Sdílet článekKomentáře komentáře

ZAHRADNICKÝ KALENDÁŘ ÚNOR

Bývají již větší teplotní rozdíly mezi dnem a nocí a také mezi osluněnou a neosluněnou částí kmenů. Aby se oddálilo rašení, je vhodné ke kmenům stromů přihrnovat sníh. Při mírném oteplení se začíná zahrádka probouzet. Dokupujeme chybějící osiva a hnojiva.

Okrasná zahrada

Roubujeme peckoviny

Roubujeme peckoviny

Pokud přes den nemrzne, seřezáváme a prořezáváme okrasné stromy a keře, připravujeme stanoviště pro jejich novou výsadbu a vylepšujeme půdu kompostem, zetlelou chlévskou mrvou nebo rašelinou.
Roubujeme okrasné mandloně a třešně.
Řízkujeme okrasné keře, které dobře koření z dřevitých řízků: pustoryl (Philadelphus), tavolník (Spiraea), cesmína (Ilex).
Pokud napadne větší množství sněhu, opatrně jej oklepeme z okrasných dřevin, především jehličnanů.
Z okrasných trav odstraňujeme stará stébla.
Přihnojujeme trávník.
Kontrolujeme zimní ochranu z chvojí.
Pokud je půda rozmrzlá, lze ještě vysadit tulipány.
Ve vytápěném skleníku (nebo doma) vyséváme letničky, které potřebují delší dobu pro svůj vývoj.
Řízkujeme balkónové rostliny – muškáty (Pelargonium), hlazenec ohnivý (Cuphea), bacopa (Sutera), molice (Plectranthus) aj.
Často a pečlivě kontrolujeme zdravotní stav pokojových rostlin, postupně zvyšujeme zálivku a koncem měsíce můžeme začít s přihnojováním.

Zeleninová zahrada

Přezkoušíme klíčivost osiva.

Přezkoušíme klíčivost osiva.

Předkličujeme rané brambory.
Přezkoušíme klíčivost osiva.
Pokud je půda rozmrzlá, lze v teplejších oblastech koncem února vysévat petržel, ředkvičky, mrkev, cibuli kuchyňskou (lze vysazovat i sazečku) a vysadit jarní odrůdy česneku. Výsevy přikryjeme netkanou textilií.
Sklízíme kapustu kadeřavou a růžičkovou.
Ve vytápěném skleníku vyséváme květák, celer, kedlubnu, kapustu a zelí pro jarní sadbu na venkovní záhony. Koncem měsíce pak také plodovou zeleninu – lilek, rajčata a papriky.

 

 

Ovocná zahrada

Prosvětlujeme koruny ovocných stromů a připravujeme jámy pro sázení nových ovocných dřevin.
Roubujeme peckoviny (meruňky, višně, třešně).
Zmlazujeme keře rybízu a angreštu, ponecháme zakrácené jednoleté výhony a odřízneme přestárlé větve.
Výhony maliníku zkrátíme až k vyvinutému pupenu.
Provádíme řez révy.

Výhony maliníku zkrátíme až k vyvinutému pupenu.

Výhony maliníku zkrátíme až k vyvinutému pupenu.

Text: Věra Bruknerová, Foto: archiv
Sdílet článekShare on Google+Share on FacebookEmail this to someone

Komentáře

komentáře