Inspirace

Zútulnit schodiště není nic složitého

Od   | 

Rozmýšleli jste opravdu dlouho, než jste se rozhodli pro realizaci nového schodiště? Nyní už je na místě, ale vy stále chodíte a zkoumáte, proč působí tak smutně a neútulně? Nebo zkrátka chcete dodat šmrnc starému schodišti? I schodiště můžete dekorovat a zařídit tak, aby bylo šperkem celého domova, po kterým se budete rádi procházet.

Z pohledu feng shui jsou všechny prvky zútulňující domov vítané. Zdroj: Pinterest

Tapeta na schody jako neotřelý nápad

Působí na vás bílé schodiště jako v nemocnici a nevíte, jak ho vylepšit? Ideální volbu představují tapety, které se umisťují na přední část jednotlivých schodů, čímž získají jiný ráz. Vybírat můžete ze široké škály barev i vzorů. Než se však do lepení pustíte, je třeba nejprve zjistit přesné rozměry plochy jednotlivých schodů a podle nich tapetu nastříhat. Před lepením je třeba schody odmastit přípravkem obsahujícím alkohol a až poté začít s lepením. Zvolíte jednu tapetu, nebo bude každý stupínek jiný? 

Rozdíl, že? Jednoduchým a finančně nenáročným řešením je tapeta. Zdroj: Pinterest

Zeleň se hodí všude

Máte dostatečně široké schody, kde nebude překážet nějaký ten předmět? Nebo disponujete výklenkem ve zdi podél schodiště? Pak je ideální volbou pořídit nějakou rostlinku. Rozmístěte alespoň dvě rostliny na jednotlivé stupně a uvidíte, jak se schody rozzáří. Nejenže zeleň dodá šmrnc každé místnosti, ale navíc na chodbě nebývá takové teplo, jako například v obývacím pokoji, proto je velká pravděpodobnost, že některým druhům květin se bude na schodech dařit mnohem lépe! Velikost a počet rostlin volte v závislosti na velikosti i délce schodiště. Ideálně se však budou hodit rostliny, které nebudou sice kvetoucí, ale budou stále zelené. 

Široké schody si zaslouží rostliny. Zdroj: Pixabay

A co děti? Mají si kde hrát?

I když se jedná o celkem neobvyklý nápad, postupně se začíná rozšiřovat a mnoho rodičů toto řešení vítá. Co zakomponovat vedle schodiště klouzačku, která neomrzí žádné dítě? Výhodou této interiérové skluzavky je i fakt, že za chmurného počasí, kdy je každý zalezlý doma, můžeme děti jednoduše zabavit na této domácí atrakci. Pokud se pro tento originální nápad rozhodnete, je důležité si nechat skluzavku vyrobit na míru a opravdu kvalitně ji připevnit, aby nemohlo dojít k nechtěným úrazům. Uvidíte, jak budou dětem svítit natěšeně oči, a to za to rozhodně stojí!

Skluzavka na schodech je nevšedním řešením, které ale funguje! Zdroj: Pinterest

Vestavěná svítidla dělají divy

Instalace LED bodových světel je poměrně známá věc. Mnozí si však neuvědomují, že pokud je umístí přímo na bok na stupínky, nebo na zeď tak, že budou osvětlovat jednotlivé schody, získají i zajímavou a přitom praktickou dekoraci. Vestavěná svítidla nezabírají žádné místo a nepřekáží, navíc díky nim nemusíte na chodbě rozsvěcovat, přesouváte-li se z jednoho patra do druhého. A díky úspornosti je můžete nechat svítit klidně celou noc, díky čemuž slouží i jako orientace ve tmě. 

LED bodová světla jsou nejen praktická, ale zároveň patří mezi oblíbenou dekoraci na schodech. Zdroj: Aulix lighting

Drobná dekorace oživí schody

Stěny kolem schodiště zůstávají často nevyužité a přitom přímo vybízejí k umístění nejen obrazů a rodinných fotografiích, ale i například stylových zrcadel, poliček, nebo rovnou celé knihovny. V posledních letech je velmi v kurzu na stěny kolem schodiště umístit věci, ke kterým máte osobní vztah. Může to být například nádobí, gramofonové desky, nebo sušené květiny a bylinky. Na zábradlí umístěte sezónní dekorace. Blíží se Velikonoce? Nebojte se na zábradlí umístit větve a omotat je světýlky a případně ještě přidat nějakou ozdobu. 

Obrazy a fotografie jsou ideálním dekorativním prvkem. Zdroj: Pinterest

A co barva?

Chcete na schodiště upozornit? Pak ho zvýrazněte barvou! Pro odvážné se přímo nabízí červená, ale můžete zvolit i decentnější odstín, například tmavě modrou nebo zelenou. Ostatně i bílé schodiště udělá v interiéru divy. Nejste si jisti barevností? Rozhlédněte se kolem sebe a vyberte jednu z barev, které v interiéru už jsou použity. Například na sedací soupravě, na koberci apod.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login