Návštěvy bytů

Zrekonstruovali panelákový byt a získali útulný domov

Od   | 

V rámci soutěže Rekonstrukce roku se objevila i tato povedená proměna, díky které se starý panelákový byt změnil k nepoznání. Přestože majitele čekal celkem náročný úkol, protože proměnili celou dispozici bytu, nad rekonstrukcí neváhali ani minutu. Úsilí ale rozhodně stálo za to. 

Byt 2+1 byl zrekonstruován tak, že z původní kuchyně byla vytvořena prosvětlená koupelna s oknem. Nová kuchyně byla začleněna do obývacího pokoje, který byl díky rekonstrukci zvětšen. Nový uspořádáním tak vzniklo prostorné 2kk. 

Potřebný prostor získali majitelé díky posuvným dveřím

Při vstupu do kuchyně si můžeme povšimnout elegantně vyřešené kuchyňské linky, která sice není velká, ale k vaření majitelům bohatě postačí. Sestava v jedné linii se skládá z bílého korpusu, na kterém v dolní části vévodí lesklá bílá dvířka a v horní části jsou dvířka zkombinována s příjemným dekorem dřeva, který kuchyni dodal útulný a příjemný vzhled. Záda kuchyně tvoří šedá betonová stěrka, která prostoru dodala příjemný a moderní šmrnc. Vedle kuchyně byly umístěné dvě vysoké skříně, přičemž v jedné z nich je zabudovaná chladnička a v druhé je kromě úložného prostoru zabudována mikrovlnná i klasická trouba. 

Majitelé se rozhodli propojit kuchyni i s obývacím pokojem a i přesto, že je prostor poměrně malý, sem vměstnali všechno, co chtěli. Hned ke kuchyňské lince situovali jídelní stůl, ke kterému se pohodlně usadí do šedých židlí čtyři osoby. Na stůl elegantně navazuje nízká komoda v bílé barvě, na které kromě velké televize zaujala místo i drobná dekorace a rodinné fotografie. Díky oknu a francouzským dveřím proniká do místnosti dostatečné množství světla. K tomu dopomáhá i vybavení zvolené v jednoduchých tvarech a světlých barvách. Ani jinak tomu není u sedací pohovky ve tvaru písmene L ve světle šedé barvě. Stěny se majitelé po dlouhém uvažování rozhodli ponechat čistě bílé, což kompenzovali příjemnou podlahou v dekoru světlého dřeva. 

Koupelna je sice malá, ale o to více útulná. A protože byla vytvořena z prostoru bývalé kuchyně, ocení majitelé i přirozené světlo, které sem vchází oknem. Vana přes celou šířku stěny byla obložena moderním, šedým obkladem, který je použit v celém prostoru. Šedou barvu skvěle doplňuje podlaha v dřevěném dekoru, společně s odkládací policí ze stejného materiálu. V neposlední řadě se majitelé zaměřili i na výběr správné komody pod umyvadlo, kterou tvoří dvě zásuvky v bílé barvě. 

Fotogalerie:

 

Kde vám navrhnou a zařídí koupelnu?


You must be logged in to post a comment Login