Rady a tipy

Změna plynu: Jak ovlivní vaření a topení?

Od   | 

Česká republika zemní plyn odebírá jen od jednoho dodavatele, nicméně u dodávek nastanou změny. Je totiž pravděpodobné, že změní pravidla hodnocení plynu. O tuto změnu požádala společnost NET4GAS, která má na starost nejen dodávku plynu do České republiky, ale i jeho uskladnění. Ovlivní různá kvalita plynu naše vaření nebo topení?

Česko již nebude odebírat plyn od jednoho stejného dodavatele.
Zdroj: Pixabay

Zemní plyn Česká republika odebírá z Ruska, ze stále stejného zdroje, díky čemuž je jeho kvalita neměnná. V souvislosti s děním ve světě se však postupně zdroj odebírání mění i na jiné země a navíc se dodává zkapalněný zemní plyn LNG. Zdroje plynu tak nejsou stejně kvalitní, což ukazuje Wobbeho index.

Co je to Woobeho index?

Woobeho index je metoda, kterou se měří kvalita plynu. Udává poměr hrubého tepelného výkonu plynu k hrubému tepelnému výkonu metanu. Tento index se používá při porovnávání kvality plynu z různých zdrojů a tím pádem i k porovnání výstupu energie například při vaření. 

 

Jak změnit rozmístění svítidel, aniž byste museli sekat do zdi

 

Jak se nás změna plynu dotkne?

Nutno podotknout, že se není třeba obávat. Plyn sice bude mít trochu jiné složení, ale jeho bezpečnost a funkčnost bude maximálně zachována. Při vaření změnu pocítíte pouze při zapálení plynu na sporáku, protože se může stát, že nepůjde tak rychle zapálit a celkově může odlišně hřát. Při topení pomocí plynových kotlů však žádnou změnu nepocítíte.

Zdroj info: NET4GAS, ČEZ

 

Kde připraví i zrealizují návrh osvětlení?

 

 


You must be logged in to post a comment Login