Rady a tipy

Zkraťte si doma čas s dětmi netradičním zdobením kraslic

Od   | 

Velikonoce už jsou za pár dní, a proto je čas poohlédnout se po originálním zdobení vajíček, které si užije celá rodina i s dětmi. Inspirujte se netradičními nápady, jak vajíčka ozdobit, a užijte si spoustu zábavy!

Ozdobte si kraslice letos netradičně! Zdroj: Pinterest

Vyhrajte si s kočičkami

Kočičky jsou roztomilým symbolem příchodu jara a s ním i Velikonoc. Využijte toho a zakomponujte je do zdobení vajíček. Natrhejte si větvičky s kočičkami a ty, které nepoužijete do vázy s vodou, si dejte na noviny, díky kterým si doma neuděláte nepořádek. Z větviček opatrně odstraňte květy kočiček jednoduše rukou nebo nůžkami a umístěte je zvlášť do misky nebo jiné nádoby. Přichystejte si vajíčka umělá nebo vyfouknutá spolu s tavnou pistolí. Vajíčka začněte oblepovat kvítky kočiček odspoda až nahoru vedle sebe tak, aby na vajíčku neprosvítalo žádné prázdné místo.

Vajíčka oblepená květy kočiček jsou originální. Zdroj: Pinterest

Zabalte vajíčka do bavlnky

Vajíčka zdobená bavlnkou jsou jednoduchá, a proto jej zvládnou i vaše děti. Poohlédněte se doma po pastelově barevných bavlnkách. Na dolní část vajíčka přilepte začátek bavlnky a začněte vajíčko opravdu hustě omotávat. Na jednom vajíčku můžete vystřídat několik odlišných barev nebo podobných odstínů, díky nimž vytvoříte efekt “ombré”. Vytvořit si samozřejmě můžete ale i jednobarevná vajíčka. Jakmile vajíčko omotáte nahoru, nezapomeňte bavlnku přilepit i k vrchní části vajíčka.

Bavlnkové zdobení je jednoduché, proto si přizvěte na pomoc i děti! Zdroj: Pinterest

Z mechu a kapradí

V posledních letech se čím dál více vracíme k přírodním materiálům a není divu. Vypadají přirozeně, jednoduše a dokonale. Udělejte si vycházku do lesa a přineste si domů mech, či jinou zeleň, kterou po cestě najdete. Doma poté tavnou pistolí dary přírody nalepte na vajíčko tak, aby nikde nevykukovalo prázdné místo. Vajíčka naskládejte do misky spolu s čistě bílými vajíčky, díky kterým vytvoříte skvělou kombinaci.

Vajíčka v mechu nemá nikdo! Zdroj: Pinterest

Třpytky, kam se podíváš

Zajímavou a zároveň jednoduchou metodou je zdobení třpytkami. Předem ale upozorňujeme, že třpytky budete mít téměř všude obzvlášť, pokud vám budou asistovat i ratolesti. K ruce si vezměte třpytky všech barev, hustý štětec a tekuté lepidlo. Třpytky si v první řadě nasypte do mističek a na vajíčko naneste štětcem tenkou vrstvu tekutého lepidla. Následně vajíčko držte nad miskou a lžící ho posypávejte třpytkami ze všech stran. Vyfouknuté vajíčko umístěte klidně na špejli a klasické vajíčko položte opatrně na ubrousek nebo noviny. 

Třpytková metoda je skvělá. Počítejte však, že třpytky budou dlouho všude. Zdroj: Pinterest

Zdobení novinami

Další jednoduchou metodou, kterou zvládnete i s dětmi, je zdobení vajíček novinami. Nastříhejte si proužky nebo větší kousky novin s textem. Dále si připravte štětec a tekuté lepidlo, jímž na vajíčko nanesete tenkou vrstvu. Následně už stačí vajíčko oblepovat částmi z novin a nechat pořádně zaschnout.

Neotřelou metodu novinami zvládnou i děti. Zdroj: Pinterest

Vezměte si fixy

S pomocí fixů lze také originálně nazdobit velikonoční vajíčka. Chce to mít jen permanentní fix, který se z kraslic nesmyje. Nezapomínejte, že k Velikonocům patří veselé barvy, a proto si pořiďte barevné a pastelové fixy. Na vajíčka pak kreslete cokoliv, podle vaší fantazie. Během kreslení nechte fixy na vajíčkách zaschnout, abyste si je nechtěně rukou nerozmazali.

I klasickými permanentními fixami lze nazdobit vajíčka. Zdroj: Pinterest

Lak na nehty může být skvělý pomocník

Chcete mít každé vajíčko jiné, ale přitom ve stejném stylu? Pak zkuste metodu zdobení pomocí laku na nehty. Do plastové nádobky nalijte vlažnou vodu a k ní přidejte několik kapek barevného laku na nehty. Dřívkem, nebo štětcem vodu s lakem zamíchejte a pomalu vajíčko ponořte do tekutiny. Po chviličce vyndejte a položte na tvrdou plochu, nebo na špendlíky. V případě potřeby celý proces zopakujte.

Napadlo by vás barvení vajíček pomocí laku na nehty? Zdroj: Pinterest

Krajka pro romantiky

Pokud si nechcete dělat práci s barvením vajíček, pak bude na klasických bílých, ale i barevných vajíčkách vypadat skvěle krajka. Nastříhejte si kusy bílé krajky a tekutým lepidlem je nalepte na vajíčka kolem dokola. Doplnit je můžete i tenkým hnědým provázkem, který vzhled vajíčka podtrhne a dodá mu jakýsi “boho” styl. Takto lze ozdobit nejen klasické vajíčko, ale i třeba dřevěné.

Oblepte vajíčka krajkou, i provázky! Zdroj: Pinterest

Ubrousková metoda

Mezi další netradiční metodu zdobení velikonočních vajíček patří ubrousková metoda. Vajíčka budou díky ubrousku naprosto odlišná a originální. Zakupte si ubrousky s tematickým motivem kvítků, motýlů, nebo zajíčků, které k Velikonocům neodmyslitelně patří. Vajíčko můžete pouze navlhčit, ale pokud chcete, aby ubrousek na vajíčku opravdu držel, je ideální vajíčko potřít tenkou vrstvou rozmíchaného vajíčka. Pak už stačí rozprostřít ubrousek a umístit na něj vajíčko tam, kam chcete a vajíčko do ubrousku obalit. 

Díky ubrousku bude každý kousek vajíčka jedinečný. Zdroj: Pinterest

Dejte možnost rozvinout dětskou kreaci

I děti si chtějí ozdobit vajíčka podle sebe, aniž byste jim se zdobením museli pomáhat. V takovém případě uvařte bílá vajíčka a ponechte je čisté. Děti si mohou k ruce vzít lihové fixy, nebo vodovky a nakreslit si na ně co chtějí. Vajíčku mohou dokreslit obličej, nebo z něj udělat zvířátko. Nakonec s dětmi vajíčka vyšperkujte kvítím nebo jim vytvořte roztomilé čepičky a ouška. 

Vyřádit se mohou i malé děti. Zdroj: Pinterest

Betonová vajíčka? Proč ne!

Na velikonočním stole budou vypadat originálně také betonové kraslice. Připravte si igelit, kterým si přikryjete pracovní plochu. Beton smíchejte s vodou a vytvořte pomocí dřívka směs, která by však měla mít takovou konzistenci, aby se dala jednoduše vylít. Vyfoukejte si vajíčka a z klasické malé dírky udělejte větší otvor, do kterého se vám bude jednoduše přelévat směs betonu. Beton vylijte do vyfoukaných vajíček a nechte minimálně 24 hodin tvrdnout. Poté skořápku z povrchu betonu jemně odstraníme a vajíčka dozdobíme podle své fantazie.

Betonová vajíčka se hodí do moderního interiéru. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:

 

Eshopy jsou stále otevřeny!


You must be logged in to post a comment Login