Inspirace

Zkrášlete domov: V kurzu jsou kouzelné zimní věnce z přírodnin

Od   | 

Zimní věnce na vstupní dveře, nebo zavěšené na stěně vytvoří nádhernou zimní atmosféru i během dnů, kdy se nám nechce vylézt zpod peřin. Trendem letošního roku jsou věnce z přírodnin, které vypadají přirozeně a materiál na ně nasbíráte během procházky v lese.

Zaměřte se na základ

Základ věnce udává jednoznačně styl finálního výsledku. Použít můžete klasický slaměný základ, hitem jsou také kovové kruhy, kterými docílíte minimalistického, nebo boho stylu. Zajímavé jsou také nejrůznější proutky, které se skvěle tvarují, nebo větvičky ze stromů. Posloužit může i kroucena vrba, nebo kousky kůry. S proutky a větvičkami se nepracuje dobře ve zmrzlém stavu, nechte je proto po příchodu domů povolit.  

Jakému základu dáte přednost – klasice, nebo minimalismu? Zdroj: Pexels

Dřevěný věnec neomrzí

Výhodou dřevěného věnce je, že se nemusí řešit základ a navíc není potřeba příliš materiálu. Silnější větvičky nařežte na tenká kolečka, která postupně pomocí tavné pistole slepíte do kruhového tvaru. Nebojte se jednotlivá kolečka na sebe vrstvit, díky čemuž vytvoříte bohatější efekt. Věnec nezapomeňte dozdobit originální mašlí nebo výraznou přírodninou.

Věnec ze dřeva je jednoduchý a krásný. Zdroj: Canstockphoto

Věnec z Čistce vlnatého

Čistec vlnatý patří mezi letničky, ale dokáže skvěle vykouzlit zimní věnec. Používat na věnec budeme pouze listy. Ty lze lepit buďto na polystyrenový základ, nebo je upevňovat do proutěného věnce. Na konec lze věnec dozdobit nejrůznějšími větvičkami, šiškami, nasušenými šípky apod. Nic nezkazíte ani tím, když ho  necháte v jednoduchém provedení. 

Listy z Čistce vlnatého působí zimním dojmem. Zdroj: Pexels

Vyzkoušejte věnec z eukalyptu

Eukalypt dodá věnci příjemnou zeleň a pokud ho nakombinujete s různými sukulenty, nebo květy nevěstina závoje, budete naprosto originální. Listy eukalyptu vyniknou na kovovém věnci, který může být v bílé, zlaté, nebo stříbrné barvě. Důležité je si rozvrhnout rozmístění listů, které mohou zaplňovat celý kruh, nebo pouze spodní část. Poté rostlinku k základu připevňujte pomocí tenkého drátku tak, aby byl na věnci co nejméně vidět.

Věnec z eukalyptu je jednoduchý a elegantní. Zdroj: Canstockphoto

Doplňte ho přírodním materiálem

Letos nejsou v kurzu umělé dekorace. Naopak jsou trendy nejrůznější přírodní materiály. Skvěle věnce vypadají i pokud je ponecháte neozdobeném a lehce poprášené barvou. Hotový věnec stačí zavěsit pomocí stuhy na dveře. V lese během zimy najdete i barvínek, která celý věnec příjemně oživí. Dozdobit se dá také bukvicemi, šiškami, mechem, nebo nejrůznějšími lišejníky a bobulemi. 

Šišky, větvičky nebo bobulky, to vše najdete v lese. Zdroj: Pexels

Fotogalerie:

Nejčastější chyby při věšení záclon a závěsů


You must be logged in to post a comment Login