Kuchyně

Zkombinujte barvu jídelny s kuchyní

Od   | 

Pokud máte jídelnu oddělenou od kuchyně, pak je jedno, jakou barvu a styl zvolíte při jejím zařízení. Pokud však disponujete velkou otevřenou místností, kdy je jídelna spojena s kuchyní, rozhodně byste měli dbát na to, aby styl i barvy kuchyně i jídelního stolu k sobě pěkně ladily.

Jídelna je důležitou součástí bytu, kde se schází celá rodina.
Zdroj: Kuchyne-oresi

Představme si proto základní barvy kuchyní a nápady jídelních stolů, které podtrhnou styl místnosti.

Bílá kuchyně

U bílé kuchyně se můžete s vzhledem jídelního stolu trochu „vyřádit“ a zvolit výraznější barvu. Výhodou tohoto neutrálního řešení je kuchyňské linky je, že ji lze kombinovat s jakoukoliv barvou. K bílé kuchyni se bude hodit barevný, ale i černý nebo bílý stůl a nic nezkazíte, zvolíte-li stůl dřevěný. Pokud zvolíte bílý jídelní stůl k bílé kuchyni, dopřejte tomuto nevýraznému pojetí barvu pomocí doplňků. Jinak bude prostor působit sterilně.

K bílé kuchyni bude působit zajímavě i světle šedý jídelní stůl s barevnými židlemi, které vdechnou místnosti naprosto jiný rozměr.

Dřevěný stůl je klasika a v kombinaci s bílou barvou vypadá elegantně a krásně. A v kombinaci s  barevnými židlemi pak působí vskutku skvostně.

Vanilková kuchyně

K vanilkové barvě se budou hodit decentní typy jídelního stolu. Vybírat můžete z bílé, hnědé, ale i tmavší hnědé. Rozhodně není nejlepší volit pastelové odstíny, které by mohly působit laciným dojmem. Vsaďte na kontrast a zkombinujte vanilkovou barvu kuchyně například s tmavším dřevěným stolem. Uvidíte, jak bude rázem místnost úplně jiná!

K vanilkové kuchyni můžete zvolit i stůl se židlemi z ratanu.

Dřevěný jídelní stůl bude skvělým doplňkem vanilkové kuchyně, zdroj: Home Style

Dřevěná kuchyně

Dřevěnou kuchyni si zamilujete, jelikož jí bude slušet takřka jakýkoliv stůl. Ideální je stůl ze stejného materiálu, jako je vyrobená kuchyně, nic nezkazíte ani nadčosovým bílým provedením. Místnost tak nebude působit jednobarevně a nudně. Pokud i přesto trváte na dřevěném stolu k dřevěné kuchyni, zvolte alespoň bílé nebo barevné židle, které jednolitost „rozbijí“.

Moderní dřevěná kuchyně s dřevěným stolem s bílými židlemi působí dokonale a čistě.
Zdroj: Hanaknabytek

Tmavý jídelní stůl bude skvělým doplňkem k jakkoliv dřevěné kuchyni. Buď bude vytvářet tón v tónu, nebo bude kontrastním prvkem. Zdroj Casamoderna

Černá kuchyně

I přesto, že černou lze sladit s každou barvou, měli byste při výběru barvy jídelního stolu dávat pozor. Pokud máte celou černou kuchyni, bylo by vhodné vybrat světlejší stůl. Elegantně bude vypadat šedá barva, béžová, bílá, ale i hnědá dřevěná. Černý stůl vcelku s černou kuchyní bude působit temně a museli byste místnost opravdu dobře prosvětlit, nebo zvolit spoustu světlých doplňku.

Černá kuchyně spolu s dřevěným stolem a šedými židlemi působí elegantně, zkuste i takto sladit jídelní stůl s kuchyní.

Černá barva rozbitá hnědobílým stolem působí elegantně a stylově. Kontrast těchto barev je v poslední době velmi žádaný.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login