Obývací pokoje

Jak zkombinovat konferenční stolek s pohovkou, aby byl praktický?

Od   | 

Vybavení obývacího pokoje by mělo být především praktické a poskytovat pohodlí. Dominantou této místnosti bývá zpravidla sedací souprava, ovšem konferenční stolek je také pro většinu lidí nezbytností. Jak tyto dva prvky zkombinovat, aby k sobě pasovaly a daly se dobře využívat?

Výběr sedací soupravy

Jestliže potřebujete vybavit obývací pokoj novým nábytkem, může být složité vybrat tu nejlepší pohovku. Sedací soupravy jsou totiž nabízeny v mnoha různých provedeních, co se materiálu, tvaru i velikost týče. Nejdůležitější je rozmyslet si, kde pohovka bude stát a kolik dostupného místa máte. Podle toho se pak můžete rozhodovat, jakou sedací soupravu vybrat.

Je dobré také vybírat její barvu a materiál tak, aby ladil i s ostatním nábytkem, kterým máte v plánu obývák vybavit. Proto se může hodit před samotným nakupováním vše si dobře naplánovat. Je důležité tuto místnost zbytečně nepřeplnit nábytkem. Měli byste zachovat dostatek volného prostoru pro bezproblémový průchod místností.

Konferenční stolky

Primární účel, které konferenční stolky mají, je nepochybně odkládání různých drobností jako je hrnek, ovladač, či třeba kniha. Ovšem kromě toho se tento nábytek stává také populárním designovým prvkem a doplňkem interiéru. Vybírat totiž můžete z různých provedení, díky čemuž najdete to pravé pro svůj obývák.

Do malého prostoru

Konferenční stolky jsou vyráběny v mnoha různých provedeních, jistě proto najdete kousek, který bude vyhovovat vašim nárokům. Populární se poslední dobou stávají lehké stolky. Mnohdy totiž nemáme v místnosti dostatek místa, a tak je třeba přizpůsobit se, aby byl interiér variabilní. Proto mívají stolky menší rozměry, abyste je mohli v případě potřeby hravě posunout, či odnést.

Najít můžete jak klasiku z masivu, tak také moderní materiály jako je sklo, či plast. V případě, že potřebujete více odkládacího prostoru, ale přesto zachovat variabilitu, skvělým řešením je pořídit více menších stolků, třeba i různých velikostí. Díky tomu si snadno přizpůsobíte místnost tak, abyste měli vše potřebné po ruce.

Zdroj: Shutterstock

Designové prvky

Pokud se rozhodnete pro více konferenčních stolků, naskytne se vám skvělý prostor pro ozvláštnění interiéru. Jestliže je totiž dobře zkombinujete, obývací pokoj bude poněkud netradiční, a přesto bude dokonale ladit. Pořídit navíc můžete i speciální stolek, který můžete rozkládat a skládat podle toho, kolik místa zrovna potřebujete.

Většinou se jedná o kombinaci tří ploch v jednom. Kromě toho se však nabízí také otočné a rozkládací stolky. Zajímavostí jsou přídavné konferenční stolky, které můžete snadno nasunout přímo na sedací soupravu. Nezaberete tak potřebný prostor a odkládací plochu budete mít vždy v blízkosti.

Kulatý, nebo obdélníkový?

Při výběru tvaru je dobré myslet na vybavení celé místnosti. Pokud má všechen váš nábytek hranatý tvar, který navíc zkombinujete s pohovkou ve tvaru L, je nejlepší volbou vybírat z kulatých stolků. Naopak jestliže je nábytek spíše oblý, volte hranatý stolek. Ten je navíc také nejlepší volbou v případě, že chcete umístit dvě pohovky naproti sobě.

Dostatek místa

Mezi sedací soupravou a konferenčním stolkem by měl zůstat dostatek místa pro pohodlné procházení. Minimální vzdálenost by měla být kolem 40 centimetrů, ovšem pokud máte dostatek prostoru, nebojte se udělat místo větší.

Při vybavování obývacího pokoje je třeba vyhrát si s designem. Jestliže se vám totiž podaří vybrat prvky, které k sobě skvěle pasují, získáte dokonalý prostor pro odpočinek, který bude velmi komfortní. Nezapomínejte ani na drobnosti jako jsou dekorace, obrazy na stěnu a podobně.

 


You must be logged in to post a comment Login