Inspirace

Jak zjistit optimální tělesnou hmotnost

Od   | 

Optimální váha je pro mnohé z nás zatím nedosažitelnou metou, kterou se stále snažíme získat. Víte, jak zjistit konkrétní hmotnost, kterou byste nyní měli mít?

Jak vypočítat optimální hmotnost

Každý z nás je jiný a nachází se v jiném bodě svého života. Proto když budete pátrat po tom, jaká váha by pro vás měla být optimální, vždy hledejte zdroje, které dokáží pracovat s komplexními daty. BMI kalkulačka by vždy měla obsahovat nejen vaši váhu a výšku, ale také uvedení vašeho pohlaví. Pokročilé výpočty pak pracují také s vaší konkrétní stavbou těla a s rozložením a množstvím tuku a svalstva ve vašem těle. Tak získáte informace, se kterými se vám podaří přesně určit, jak na tom jste.

Co ovlivňuje tělesnou hmotnost

Na celkovou podobu naší hmotnosti má vliv celá řada faktorů. Kromě již zmíněné výšky, pohlaví a stavby našeho těla se také pracuje s údaji, jako jsou možné metabolické obtíže, nebo například onemocnění trávicí soustavy. Pokud vás trápí onemocnění štítné žlázy, i toto je faktor, který má přímý vliv na vaši hmotnost. O tom, kolik budete celkově vážit, vypovídá i faktor ukazující na vaše konkrétní rozložení tuku a svalstva ve vašem těle.

Zdroj: Canva.com

Není to ideální?

O tom, že se naše tělo v průběhu času vlivem různých faktorů proměňuje, by se dalo hovořit mnoho hodin. Každý z nás přitom tuší situaci, kdy to není s naší hmotností úplně ideální. Minulost změnit nelze a tělo je výsledkem procesů, kterými si prošlo. Nezbývá, než přijmout svou minulost a poděkovat svému tělu, že vás dovedlo až do současnosti. Překonali jste mnohé složité situace, můžete na sebe být hrdí. Pokud si přejete vykročit do dalších dnů tak, že byste rádi formovali nyní svou přítomnost a budoucnost, nastal ten nejlepší čas.

První krok k lepší hmotnosti je drobný

Abyste udělali první krok ke změně vašeho těla, stačí si přiznat, že vaše současná váha vám nevyhovuje. Je pro vás nepříjemný nákup současných velikostí oblečení? Necítíte se komfortně při mnohých společenských aktivitách? Rádi byste zpět získali své pevné sebevědomí a byli si jisti tím, že je vaše zdraví v pořádku? Když si uvědomíte, že je pro vás změna přínosem, udělali jste první krok k tomu, abyste se svou tělesnou hmotností pracovali.

Zdroj: Canva.com

Žádné rychlé postupy

Rozhodně se nepouštějte do žádných drastických diet. Cokoliv, co nabízí rychlý výsledek, vás jen přivede do bludného kruhu jojo efektu. Místo toho se zaměřte na to, co vám udělá skutečnou radost. Nakupte si spodní prádlo, které vám bude pomáhat cítit se lépe. Tímto malým krokem si opět ujasníte, že si přejete ubrat pár kilo. Můžete se podívat také na informace o proteinové dietě, která je přirozeným způsobem, jak změnit postupy ve vašem těle a zajistit si pozvolný a trvalý výsledek.

S pohybem to nepřehánějte

Když si uvědomíte, že se vám nová cesta k lepšímu tělu líbí, můžete dělat další rozhodnutí. Domácí cvičení v pohodlí vašeho domova a v čase, který vám vyhovuje, je dobrou motivací. Cvičební programy jsou sestavovány tak, abyste měli každý den malý důvod k radosti. Rozhodně se nedoporučuje to první týden přehánět, abyste následně zjistili, že se vám cvičení nelíbí. Dopřejte si každý den krátkou chvilku cvičení. Stačí chvíle, abyste se opět utvrdili v tom, že vaše cesta je správná.

Optimální tělesnou hmotnost ovlivňuje nejen naše výška, ale také náš věk a pohlaví. Jakákoliv cesta za snížením tělesné hmotnosti by vždy měla vést pozvolnou a přirozenou cestou, která vám přinese trvalé výsledky a novou radost ze života. Můžete se také informovat o přirozené proteinové dietě, která dokáže změnit zdroj využívání energie a postarat se o to, abyste pozvolna hubli tuky uložené ve vašem těle.

 


You must be logged in to post a comment Login