Zahrada

Život na zahradě nemusí být dřina. Jak si ho udělat jednodušší a krásnější?

Od   | 

Pokud vlastníte dům, tak máte pravděpodobně také zahradu. Pro mnoho lidí je zahrada často synonymem nekonečné práce, což je v určitém ohledu pravda. Zahradu zkrátka musíme určitým způsobem udržovat, aby vypadala stále k světu. Na druhou stranu zahrada je skvělou příležitostí k relaxaci a pobytu venku. Mnoho lidí dnes má nejrůznější terasy, které dokonale propojují interiér a exteriér domů. Jsou skvělé k pořádání grilovaček a nejrůznějších zahradní párty s přáteli. Život na zahradě si navíc můžete velice zjednodušit.

Zahradní nábytek je základ

Jestliže tedy máte nějakou tu terasu, pergolu nebo altánek s posezením, určitě se vyplatí pořídit si do něj pohodlný zahradní nábytek. V případě zahradního nábytku máte opravdu velký výběr a záleží jen na tom, jaký styl vás oslovuje. Jsou to čistě přírodní materiály, jako je dřevo, nebo se nebojíte venku ani čalounění? V tomto ohledu je samozřejmě vždy důležité, kde budete mít zahradní nábytek umístěn. Vybrat zahradní nábytek ale není něco složitého, pokud máte představu, jak by to mělo ve výsledku vypadat. Mezi populární prvky zahradního nábytku patří:

  • Zahradní stoly
  • Zahradní židle a křesla
  • Zahradní lehátka

Mít zahradní stůl a k tomu nějakou židli nebo křeslo je samozřejmost. Velice populární v případě zahradního nábytku jsou ale právě lehátka, která umožňují příjemný odpočinek a relaxaci třeba na slunci, nebo klidně ve stínu zahradního altánku. Také nejrůznější altánky a pergoly si můžete pořídit v přenosné podobě, pokud tedy nemáte nějakou pevnou konstrukci, která je součástí vašeho domu. Je to levné řešení, které navíc můžete kdykoliv odstranit, což je zároveň velice flexibilní.

Bazén pro skvělé osvěžení

Asi si nemůžete nevzpomenout na boom bazénů na českých zahradách. Je tomu už přes deset, možná i patnáct let, co zkrátka každý musel mít bazén. Tehdy byly velkým hitem zejména nadzemní bazény, ať už z pevné konstrukce nebo nafukovací. Přiznejme si však, že toto řešení nevypadá příliš esteticky a upřímně, je s ním poměrně hodně práce. Luxusnějším řešením je rozhodně zapuštěný bazén, kolem kterého si můžete udělat nádherný a neméně luxusní bazénový lem z přírodního kamene. Takový bazén se pak stane doslova okrasou vaší zahrady.

Snadná údržba na prvním místě

Zahradu bychom měli mít koncipovánu tak, aby nám její údržba nezabrala veškerý čas. Pokud jsme zmiňovali například bazénový lem, tak ten samozřejmě rovněž vyžaduje údržbu, ale pokud jej máte z přírodního kamene, travertinu, tak ten se udržuje velmi snadno. Můžete například využít tlakové myčky k čištění, díky kterým pouhým proudem vody očistíte veškeré potřebné plochy. Neplatí to samozřejmě pouze pro okolí bazénu, ale také pro libovolné vydlážděné plochy okolo vašeho domu.

Zdroj obrázku: Antonina Potapenko / Shutterstock.com


You must be logged in to post a comment Login