Inspirace

Život se odehrává v kuchyni aneb obytné kuchyně jsou v kurzu

Od   | 

Trend je neúprosný. Obývací pokoj nenavazuje na kuchyň, je prostě její přímou součástí. Jde vlastně o návrat do dob dávno minulých, kdy všichni trávili většinu času v jediné multifunkční světnici. Obrovskou výhodou takového řešení je skutečnost, že zatímco vaříte, zůstáváte v kontaktu se svou rodinou i přáteli, kteří zašli na návštěvu. Aby toto řešení bylo vyhovující, je potřeba dodržet několik pravidel.

 

Čirá krása souladu

Kuchyňský nábytek navržený současnými designéry si často nezadá s elegantními komodami a nástěnnými systémy využívanými v obývacích pokojích. To je samozřejmě optimální, protože prostor tak působí celistvějším dojmem. Tmavé i světlé dřevo s půvabnou kresbou, skleněné obklady, pastelové matné odstíny korpusů, betonové stěrky místo obkladů, kamenné pracovní desky připomínající konferenční stolky ale i otevřené police na knihy – všechny tyto prvky kuchyni proměňují z čistě funkční a pracovní zóny v příjemný obytný prostor.

Dojem posílí důmyslné detaily, např. bezúchytkové otvírání, podsvícení polic LED diodami a samozřejmě důkladně skryté spotřebiče. Zajímavým řešením jsou pracovní ostrůvky na kónických nožkách, které oproti klasickým masivním kostkám a kvádrům připomínají subtilní jídelní stoly. Když už dáme z praktických důvodů přednost klasickému ostrůvku, můžeme zvolit dřevěné obložení. Jedním z dalších trendů je ponechat stěnu nad kuchyňskou linkou prázdnou, popřípadě nad ni umístit jedinou otevřenou polici. Uzavřenou skříň na potraviny lze zkombinovat s knihovnou atp.

 

Výjimkou dnes nejsou ani křesla nebo koberce přímo v kuchyňské části prostoru. Výrazným prvkem je také osvětlení – pokud nahradíte téměř neviditelné bodovky a zapuštěné zdroje designovými solitéry běžně používanými nad konferenčními stolky, popřípadě přidáte dekorativní stojací lampu. Dojem bude téměř dokonalý. Pokud chcete stoprocentní výsledek, zvolte kuchyni, kterou lze kompletně uzavřít a zcela schovat pod stylovými panely. Potom ani tato ryze funkční část bytu nebude narušovat příjemný pocit z útulného domova.

Fotogalerie:

Co jsme objevili na veletrhu kuchyní v Miláně?


You must be logged in to post a comment Login