Inspirace

Zimní i vánoční dekorace vstupních dveří může být střídmá i kýčovitá, ale neměla by chybět!

Od   | 

Vstup do domu je vizitka, která o vás ledacos vypovídá. Ostatně už staří Číňané umisťovali na toto důležité místo nejrůznější talismany, jejichž symbolika měla přinášet do domu hojnost, zdraví i prosperitu. Dokonce existuje i výpočet, který určuje, na co se v daném roce máme v této důležité zóně soustředit, aby se nám v životě ještě víc dařilo. Ať už ke svým vchodovým dveřím přistupujete jakkoli, v předvánočním čase byste mu měli věnovat zvýšenou pozornost.

U vstupních dveří bychom měli nachystat takzvanou párovou dekoraci, která vyjadřuje, že v domě vládne souměrnost. Často to bývá i symbolem osobní ochrany

A pokud nejste příznivci prvoplánových vánočních dekorací, pak můžete dveře ozdobit v zimním duchu. A co to přesně znamená? K ozdobám použijte jehličnaté větve, ideální je jedle, borovice vejmutovka, suché modřínové větve k nim se hodí stálezelený dub, tymián, větve borůvky, drátovec, hortenzie a chcete-li trochu barvy pak přidejte větvičky cesmíny, zaječí ocásky dobarvované suché plody (pomeranč, skořice, badyán, šišky). I v případě, že použijete veskrze přírodní materiály, vydrží tyto dekorace i několik měsíců, takže mohou být nepřehlédnutelnou ozdobou až do prvních jarních dnů. A to už budete chtít se zimou skoncovat a převléknete vchod do jarních tónů.

Velikost věnce naplánujte úměrně k šíři dveří

V jednoduchosti je krása

V této otřepané frázi je tolik pravdy! Stačí nasbírat v lese jehličnaté větve a s pomocí drátku z nich vyrobit girlandu, kterou jednoduše zavěsíte kolem zárubně. Jednoduchou a nádhernou dekoraci doplníte svázanými větvemi, kterými ozdobíte dveře. A skvělá dekorace je na světě, a co víc stála minimum, ale krásy nadělá dost a dost. Jste-li majiteli původních stavení se starobylými dveřmi s klikou, pak stačí jen samotná větvička a jednoduchá mašle. A zimní i vánoční atmosféra je na světě!

Takovéto dekorace zvládnete sami z donesených větví a větviček

Na ozdobu nemusí být jen věnec

Dveře nemusí zdobit jen věnce. Nejčastěji to bývají větve aranžované do kytice, která se věší buď vzhůru, nebo naopak větvemi dolů. Ty pak můžeme dozdobit mašlí z režné látky, dřevěnými dekoracemi, případně i lýkovými provázky. Velikost se odvíjí od šíře dveří, při výrobě pamatujte, že dekorace by měla končit alespoň 5 centimetrů před okrajem, aby se nepřivírala do dveří nebo nepřekážela.

Hodně věnců může vypadat pěkně

Milovníci věnců jich mohou použít i víc najednou. U dvoukřídlých dveří je věšíme na každou stranu, u standardních je můžeme pověsit pod sebe nebo z nich vytvořit panáčka, sněhuláka, jednoduše co nás právě napadne. Taková robustní dekorace si vyžádá ještě další doplňky, použijte širší stuhy a ozdoby, vyberte jeden druh a barvu, protože samotná dekorace je už tak dost výrazná.

Dekorace by vždy měly působit souměrně

Vezměte Vánoce s nadhledem

Nechte klasické dekorace pro sousedy a buďte originální. Potěšte sebe i kolemjdoucí veselým pojetím, uvidíte, že takové pohlazení po duši bude tím největším dárkem pro všechny.

Takováto dekorace rozhodně pobaví každého kolemjdoucího, a o to jde v první řadě!

Fotogalerie:

You must be logged in to post a comment Login