Inspirace

Zimní dekorace po svátcích nekončí: Naopak začíná – ukažte svoji kreativitu a nebuďte při zdi

Od   | 

Svátky jsou za námi a od jara nás dělí ještě několik týdnů. Co si je zkrátit a vyzdobit v zimním duchu okolí domu, nebo přímo domov? Nejenže se při dlouhých zimních večerech zabavíte, ale zároveň si uděláte radost – a  určitě nejen sobě! Přinášíme několik tipů, jak může zimní výzdoba vypadat.

Svíčky, dřevo a kamínky – drobnosti, kterými vykouzlíte skvělou atmosféru. Zdroj: Pinterest

Klasické věnce

Možná vám na vstupních dveřích visí ještě vánoční věnec. Jehličnaté věnce doplněné nejrůznějšími mašlemi, nebo šiškami zde mohou zůstat až do prvních záchvěvů jara. Pokud však po svátcích chcete dveře ozdobit trochu jinak, zkuste například věnec z pletených koulí. Koule v různých velikostech a barvách se dají zakoupit v hobby marketech ale vyrobit je můžete i doma s přehledem a podle sebe. Poté stačí koule k sobě spojit pomocí tavné pistole, nebo je nalepit na kulatý korpus a dozdobit libovolnou zimní dekorací – například vločkami.

Na dveřích ponechte věnec z jehličí, nebo vyzkoušejte něco nového – věnec z koulí z pleteniny. Zdroj: Pinterest

Zavěšené brusle

Máte doma staré brusle, které už nevyužijete? Zakomponujte je do originální zimní výzdoby. Hodí se skvěle jako dekorace před vstupní dveře, ale parádu udělají například i v chodbě. Brusle zavěste samostatně, nebo dovnitř naaranžujte jehličnaté větvičky a šišky tak, aby z bruslí vyčuhovaly. Skvěle vypadají v kombinaci s lucernou, nebo jiným zimním prvkem.

K bruslím přidejte jehličí a třeba i starou lucernu. Zdroj: Pinterest

Zakomponujte sáňky

Zimní náladu navodí také dekorace se sáňkami. Sáňky postavte ke vstupu do domu a raději je vhodně zatěžkejte. K ruce si vezměte nejrůznější jehličnaté větvičky, mašle, staré rukavice, nebo šípky a dozdobte je podle svých představ.

Sáňky se do zimní dekorace skvěle hodí. Zdroj: Pinterest

Vyrazte do lesa

Udělejte si volné odpoledne i s ratolestmi a vyrazte na příjemnou procházku do lesa. Uvidíte, že dary přírody se dají skvěle využít v zimní dekoraci a zároveň budou působit přirozeně. Parádu udělají různě vysoké pařezy, kterými lze vyzdobit vstupní prostor nebo zahrada. Nezapomeňte je dozdobit zimními maličkostmi, jako je jehličí, šišky, lucerny nebo svíčky. 

Pařezy příjemně zakomponujte do zimní dekorace. Zdroj: Pinterest

Vločky z papíru

V těchto dnech nezůstáváme celý den venku, a tak si můžeme udělat kreativní odpoledne. Na papír nakreslete podle šablon nebo podle fantazie nejrůznější vločky všech tvarů a velikostí. Poté se dejte do stříhání a hotové vločky zavěste na průhledný vlasec buďto v chodbě nebo s nimi vyzdobte dětské pokoje. Uvidíte, jakou radost z nich budou mít nejen děti!

Zavěšené vločky vypadají skvěle jak v chodbě, tak i v dětských pokojích. Zdroj: Pinterest

Zachumlejte se

Kdy jindy než v zimě budete potřebovat huňaté deky pro zahřání? Poskytnout ale mohou také příjemnou dekoraci jak doma, tak i na verandě, nebo zimní zahradě. Zakomponujte na posezení nejrůznější pletené deky, huňaté kožíšky, plédy, přehozy nebo dekorativní polštářky se zimními motivy. 

Polštáře a deky udělají hodně. Zdroj: Pinterest

Naaranžujte svíčky

Nic nenavodí kouzelnou zimní atmosféru tolik, jako plápolající svíčky během dlouhého večera. Pořiďte si velké skleněné nádoby, které poslouží jako originální svíce, ale použít je můžete také jako klasické vázy. Doprostřed nádoby umístěte vysokou, silnou svíčku, okolo které naaranžujte drobné větvičky, jehličí nebo jinou zeleň. Skvěle poslouží také šišky či šípky.

Vyrobte si originální svícen podle sebe. Zdroj: Pinterest

Řetěz z vloček

Přestože jste již světýlka z oken odstranili, můžete je ozdobit něčím trochu jiným. Pořiďte si třeba vyřezané zimní vločky ze dřeva. Poté si stačí klasický provázek, na který budete vločky věšet vedle sebe. Je jen na vás, jak dlouhé řetězy uděláte a kam je umístíte. Přestože nejlépe vypadají v oknech, skvěle poslouží také na stěnách v interiéru, nebo v dětských pokojích.

Řetěz ze sněhových vloček je elegantní a originální. Zdroj: Pinterest

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login