Kuchyně

Zemité tóny kuchyním sluší aneb hnědá je nadčasová a působí noblesně

Od   | 

Jak to jde, utíkáme do přírody, kde nabíráme sílu a pohodu do dalších dnů. Je to jeden z důvodů, proč tolik milujeme zemité tóny připomínající životadárnou půdu. Nenechme se ale mýlit. Není to jen blátivá hnědá, ale všechny její odstíny od skořicové až po hořkou čokoládu. Přineste si spolu s nimi domů pocit klidu, uvolnění a jistoty. Hnědá totiž kuchyním skutečně sluší.

Kombinujte dřevo s lakem, výsledek bude působit netradičně. Zdroj: Kuchyně Hanák

Hnědé tóny uklidňují

Hnědá barva neodráží světlo a kvůli tomu může na někoho působit trošku ponuře. Je důležité volit různé odstíny a vhodně ji zkombinovat s ostatním nábytkem a doplňky. Pro své vlastnosti je lidmi hojně vyhledávána. Vyvolává pocit klidu, pohody a bezpečí. Protože ve své kuchyni trávíte mnoho času, je důležité, abyste se v ní cítili dobře a chtěli tam trávit čas.

 

Kam pro jídelní židle a kterou vybrat?

 

Jak zemité barvy kombinovat?

Hnědá barva má opravdu velký výběr krásných odstínů. Některé můžete společně kombinovat a jiné vypadají lépe, když jsou samostatně nebo v tandemu s úplně jinou barvou. Mezi nejznámější patří skořicová, čokoládová či karamelová. Do kuchyně se výborně hodí kakaové tóny. Zemité tóny budou fungovat s bílou a s béžovými odstíny. Vůbec ale nevadí ani  pestré barvy, záleží na odstínu hnědé. Zpravidla se k ní hodí teplé odstíny, jako například žlutá, oranžová nebo červená. Přestože vytvářejí kontrast, nikterak neruší. Naopak zútulňují a dotvářejí pocit pohody a pohodlí. Vždy ale pamatujte na to, že méně je někdy více a s hnědou to nepřežeňte. Když je jí příliš, působí nudně, fádně a někdy dokonce až smutně. 

Doplníme-li hnědou kuchyni oranžovou či žlutou, získáme úplně jinou dynamiku prostoru. Zdroj: Kuchyně Schüller

 

Odsavač par Amica, který ovládáte mávnutím ruky

 

Jak v kuchyni hnědá barva působí?

Pokud máte elegantní a decentní kuchyň, je pro ni hnědá barva ideální. Má tolik různých odstínů, že určitě nějaký vyberete, jen pozor na to, jak je použijete. V malé kuchyňce se obloukem vyhněte tmavým tónům, které opticky zmenšují prostor. Tady volte světlé barvy a kombinujte třeba s bílou. Dodají místnosti vzdušnost, pocit většího prostoru a světlo. Obecně se na stěny hodí více světlé odstíny a tmavé třeba na podlahu nebo na nábytek. Je-li ale vaší jedničkou právě tmavá čokoládová, nevzdávejte se jí. Použijte barvu jen na jednu stěnu a na zbytek světlejší odstíny, k nim přidejte jednu z doplňkových barev.

Zdroj info: Svět kuchyní, Moderní kuchyně, Kapitoly o bydlení

Zdroj: Deho

Fotogalerie:

 

Proč betonovou stěrku do kuchyně a kam pro ni?

 

 


You must be logged in to post a comment Login