Kuchyně

Zemité barvy kuchyním sluší a navíc působí pozitivně

Od   | 

Zemité barvy, jak už název sám napovídá, mají blízko k přírodě. Připomínají totiž barvu půdy, a proto sem řadíme nejrůznější odstíny hnědé od karamelové přes kávovou až po čokoládově hnědou. Patří sem ale také tlumená zelená a bílá barva. Prostoru, jako je kuchyně, budou tyto barvy opravdu slušet.

Ke zvýraznění dřevěných tónů pomůžou výrazné barvy, zkuste oranžovou nebo žlutou. Zdroj: Kuchyně Schüller

Jak na nás zemité tóny působí

Odstíny hnědé a tlumené zelené barvy na člověka působí blahodárně. Poskytují nám pocit bezpečí, klidu a pohody. Jsou velmi nadčasové a hodí se do každé místnosti včetně kuchyně. Do přírody většinou zmizíme, kdykoliv je to možné, a takto si přírodu můžeme vytvořit přímo doma, alespoň pocitově.

 

Na čem dělat a naopak na čem nedělat kompromisy při zařizování kuchyně?

 

Jak zemité odstíny kombinovat?

Díky tomu, že hnědá barva má nespočet odstínů a tónů,  je opravdu z čeho vybírat. Zemité odstíny neodráží v místnosti světlo a je potřeba dávat pozor na to, s jakým nábytkem a doplňky je zkombinujeme. Příjemnou kombinaci vytvoří s neutrální bílou barvou, která prostor prosvětlí, ale pohrát si můžeme i s krémovou. Výhodou hnědé barvy je také to, že ji lze zkombinovat s téměř jakoukoliv barvou, proto se nebojte popustit uzdu fantazii. Přesto odborníci doporučují zemité odstíny nakombinovat s teplými barvami, jako je žlutá, červená nebo oranžová. Tyto barvy dodají místnosti šmrnc a zároveň ji zútulní. Pozor dávejte také na míru použití hnědé barvy a příliš to nepřehánějte. 

Výhodou zemitých odstínů je, že je lze kombinovat téměř s jakoukoliv barvou. Zdroj: Kuchyně Hanák

Kuchyně v zemitých odstínech je elegantní

Hnědá barva kuchyni sluší, a protože je na výběr tolik odstínů, vybere si takřka každý. Mezi nejoblíbenější odstín však patří skořicová, karamelová či světlá čokoládová. Pokud disponujete menším prostorem, zvolte světlejší hnědou a zakomponujte ji na menší plochu. Nezapomeňte také ostatní vybavení ladit již do bílé nebo béžové barvy. U větších místností si hnědou barvu můžete dovolit klidně i na stěnu. 

 

5 vychytávek do vaší kuchyně

 

Pokud se vám zdá hnědá barva na kuchyňské lince poměrně hodně, můžete ji použít například jen na dolních skříňkách a horní zvolit v jiné barvě, nebo se držet neutrální bílé. Stejně tak si vždy rozmyslete, která doplňková barva vytvoří s hnědou souhru. Vsadit můžete na světlé neutrální odstíny, nebo vybrat i jednu pastelovou barvu a do kuchyně ji zakomponovat třeba v podobě drobných spotřebičů či jiných doplňků (utěrky, chňapky, kuchyňské nářadím obraz). Samotné zemité odstíny můžete ještě podtrhnout například dekorem dřeva.

V potaz berte velikost kuchyně a případně zakomponujte zemité barvy na jedné řadě skříněk. Zdroj: Deho

Vyzkoušet můžete také grafosklo.
Zdroj: JAP

Zdroj: Kapitoly o bydlení, Hnědá kuchyním sluší, Vše o kuchyních

Fotogalerie:

 

Jaké mohou být dýhy na interiérových dveřích?

 

 


You must be logged in to post a comment Login