Návštěvy bytů

Po žebříku přes kuchyň: Malý byteček s netradičním vstupem na terasu, který byl výzvou

Od   | 

Aktivní život tohoto páru přímo volal netradiční bydlení. A tak se nastěhovali do příjemného bytečku s balkonem, na který se dostanou jen po žebříku přes kuchyň. To je ale rozhodně neodradilo a fakt brali to jako výzvu. Celý interiér přizpůsobili tomuto netradičnímu řešení.

Hlavní místnost je rozvržena symetricky, tedy řádná zóna nepřevažuje. Zdroj: Matú Arquitetura

Při vstupu do bytu se ocitáme přímo v srdci domova. Díky absenci vstupního prostoru vcházíme do kuchyně spojené s jídelnou a obývacím pokojem. Od začátku na nás dýchá jedinečná atmosféra a prakticky uspořádaný prostor. Na první pohled si také můžeme všimnout působivého kontrastu tmavých trámů a sněhobílých stěn. Kuchyně pod prostornými okny je světlá a majitelce se zde skvěle vaří. Příjemně modrou sestavu doplňují dřevěné prvky, ale i kamenná pracovní deska přecházející v záda mezi dolními skříňkami a otevřenou policí. Linku doplňuje ostrůvek s integrovanou varnou deskou, jehož část slouží pro rychlé občerstvení. Nechybí proto tři kovové židle. V blízkosti kuchyně byl prostor vyčleněný pro jídelní stůl z masivu, ke kterému se vejde až šest strávníků. Pozornost upoutá žluté schodiště, po kterém se majitelé, přes kuchyni, dostanou na balkon o patro výš. 

Modrá kuchyně rozveseluje prostor. Zdroj: Matú Arquitetura

Obývací pokoj navazující na kuchyni a jídelnu je maličký, avšak i tak se sem vešla pohodlná sedací souprava v šedé barvě. Obývací koutek doplňuje televize a řezané květiny ve vázách, které z bytu dělají útulný domov. Nechybí ani poličky s dekoracemi, odkládací stolek pro nezbytnosti a závěsné osvětlení.

Nejčastější chyby při věšení záclon a závěsů

Majitelé prostor neladili do žádného konkrétního stylu, nicméně u ložnice je tomu jinak. Ta je zařízena ve venkovském stylu a pyšní se výraznými okenicemi jejich styl je použit i na šatních skříních. Venkov charakterizuje dekorace z přírodního materiálu na stěně i ladící ložní prádlo. Zajímavostí a kontrastem jsou industriální kovové lampičky na stěně, které stylem lehce vybočují. Příjemnou atmosféru dodávají čerstvě řezané květiny ve váze a romantické zrcadlo. Kdo by se v této ložnici necítil dobře?

Ložnice je velmi malá i útulná. Zdroj: Matú Arquitetura

Toaleta spojena se sprchovým koutem je sice malá, avšak díky zrcadlům a strohému zařízení působí světle a prostorně. Úložný prostor zde zastává modrá komoda a retro umyvadlová skříňka na masivních nohách. Všimněte si umyvadla s baterií pocházející od světově známého francouzského návrháře Philippa Starcka. Jak je vidět, majitelé vnímají každičký detail. Obklad na zdech zvolili majitel velmi jednoduchý, v podobě obyčejných bílých dlaždic, které rozveseluje černo-bílá asymetrická dlažba. Originálním prvkem je zde výrazné žluté svítidlo, které má vyvolat dojem slunce.

Všimněte si umyvadla s baterií, které pocházejí z dílny francouzského designéra Philippa Starcka. Zdroj: Matú Arquitetura

Na maličký balkon se majitelé dostanou po výše zmíněném schodišti z kuchyně. Přestože výhled není přímo kouzelný, majitelé tento zápor vykompenzovali zelenými rostlinami, které by se měly rozrůst po celé stěně. Přestože se malebný výhled naskytne pouze z jedné boční strany, téměř každý ocení i takto řešený pobyt a posezení na čerstvém vzduchu. Krytá terasa navíc ochrání majitele před silným slunečním zářením.

Majitelé využili i nevelkou terasu. Každý prostor pod širým nebem se počítá. Zdroj: Matú Arquitetura

Zdroj: Matú Arquitetura

Fotogalerie:

Vyšperkujte byt netradičními svítidly


You must be logged in to post a comment Login