Inspirace

Ze skleníku vytvořili multifunkční prostor pro práci i bydlení

Od   | 

Představte si, že se čas od času můžete vypařit do místa, které je studnicí inspirace pro vaši práci. A kromě možnosti efektivně pracovat tady najdete i odpočinkový koutek a postel, ve které vás ráno po tváři budou šimrat sluneční paprsky. Vítejte v Home Sweet Office!

Designeři z italského studia LAGO navrhli tento prostor pro ženy, které denně přijímají výzvy pracovního i osobního života a potřebují mezi oběma rovinami najít ideální rovnováhu. Tu mají najít právě tady.

Celý koncept původního skleníku je řešený jako otevřený, vzdušný prostor, který po téměř celém obvodu obklopuje sklo. To aby se inspirace, produktivita a klid dostavili okamžitě. Jako v každé domácnosti, i tady byla do centra situovaná kuchyň s velkým kulatým stolem, který je sám o sobě multifunkční. Ukrývá v sobě totiž elektrické plotýnky, takže se na něm dá vařit, zároveň se využívá jako jídelní stůl.

Hi-tech stůl se zabudovaným vařičem pod září reflektorů.

Kruhová kuchyň, nebo, chcete-li, jídelna, je obklopená čtyřmi samostatnými zónami, každá se svým účelem. Jednou z nich je pracovní kout, do kterého padají nápady doslova z čistého nebe. Designový, přesto jednoduchý a elegantní nábytek vytváří příjemné prostředí, které je pro práci nezbytné.

Čisté, jednoduché linie a elegantní design je základem celé koncepce „skleníku“.

Na kancelář nenuceně navazuje obývací pokoj. Tyto dvě zóny jsou propojeny sestavou polic, které slouží jako knihovna i vymezující prostor pro místo na televizní obrazovku.

Pracovna volně přechází v obývací pokoj.

Naproti obývacímu pokoji se můžete uvelebit na pohodlném křesílku, které už od pohledu láká k odpočinku nebo čtení nenáročné literatury. I v tomto koutku, jako ostatně v celém prostoru, byste křiklavé a do očí bijící barvy našli jen stěží. Převažují nenáročné, příjemné odstíny, které mají navodit přívětivou a útulnou atmosféru.

Designový konferenční stolek do čtecího koutku dokonale zapadá.

Jako v žádném skleníku, ani tady není o živé rostliny nouze.

Poslední částí tohoto multifunkčního prostoru je ložnice s manželskou postelí, která není obklopena žádnými zbytečnostmi. Slouží přece k odpočinku a načerpání energie do nového pracovního dne. Stačí se jen spokojeně uložit a čekat, až ráno slunce vpustí své paprsky dovnitř.

I do ložnice designeři zvolili příjemné barvy a materiály.

Zdroj: LAGO design


You must be logged in to post a comment Login