Inspirace

Zdobení vajíček: Vyzkoušejte i méně tradiční metody

Od   | 

Co vyzkoušet letos zdobení vajec trochu méně tradičně? Přinášíme techniky, které ocení zejména naše ratolesti a kterými zabavíte celou rodinu. Na stole budou vypadat originálně, a přitom jsou všechny poměrně rychlé a jednoduché.

Vytvořte si originální vajíčka Zdroj: Balakryl

Kreslení na vajíčka

Kreslení obličejů na vajíčka bude bavit hlavně děti. Použít můžete přírodní vajíčko, bílé, ale i nabarvené. Pomocí lihového fixu nakreslete libovolný obličej a vytvořte si originální kousky. Finální výsledek můžete dozdobit ještě listy, trávou, nebo kvítím. 

Fixy podpoří dětskou fantazii. Zdroj: Pixabay

Jaký dřez do malé kuchyně?

 

Ubrousková metoda 

Vajíčko lze jednoduše ozdobit i ubrouskovou technikou. K ruce si vezměte ubrousek s velikonočním, nebo jarním motivem a libovolné obrázky vystřihněte. Pomocí tekutého lepidla vystřižený kousek nalepte na uvařené vajíčko a přetřete ideálně bezbarvým lakem tak, aby se zafixovalo. 

Díky rozmanitosti motivů ubrousků bude každé vajíčko jiné. Zdroj: Canstockphoto

Stuha či provázek

Ozdobit vajíčka můžete i provázkem, bavlnkou, nebo úzkou stuhou. K ruce si vezměte vajíčko uvařené natvrdo, stuhu libovolné barvy a lepidlo. Začněte provázek, nebo stuhu lepit od špičky vajíčka a buďto ho omotejte celé, nebo jen z části. Barvy na vajíčku lze střídat, nebo se držet pouze jedné. 

Ozdobte vajíčka mašlemi. Zdroj: Canstockphoto

Lepené skořápky

U této metody si vyhraďte dostatek času obrňte se trpělivostí. Uvařeně vajíčko, ať už barevné, nebo nebarvené budete postupně zdobit kousky skořápek. Ty získáte jemným rozlámáním na větší části. Skořápky, se kterými budete vajíčko zdobit mohou být bílé, ale i barevné, fantazii se meze nekladou. 

Lepené skořápky na vajíčkách vypadají velmi decentně a originálně. Zdroj: Kraslice

Třpytky

Tato metoda opět zaujme hlavně děti. Je jednoduchá, rychlá, ale i levná. Výsledkem budou třpytící se vajíčka, která mezi ostatními nádherně vyniknou. K ruce si vezměte ideálně tuhé, ale lze použít i tekuté lepidlo. Poté si připravte barevné třpytky, nebo flitry. Na vajíčko naneste v tenké vrstvě lepidlo a obalte ve třpytkách. Vajíčko lze ozdobit celé, nebo jen z části. Navíc je jen na vás zda použijete již nabarvené vajíčko, nebo čistě bílé. 

Třpytky na vajíčka budou bavit hlavně děti. Zdroj: Pexels

Víme, jak účinně ukládat věci doma

 

Betonová vajíčka

Tato technika je velice originální a přestože se vajíčka nedají jíst, rozhodně koledníky, i návštěvu pobaví. Potřebovat budete vyfouknutá vajíčka, lepicí pásku, betonovou směs a libovolnou barvu. Vajíčka vyfoukneme, zalepíme jednu dírku a tu druhou maličko zvětšíme. V nádobě si rozmícháme betonovou směs – 1 díl cementu, 1 díl písku, vody a lžičku prášku na rychlé ztuhnutí. Betonovou směs opatrně nalijeme zvětšenou dírkou do vajíčka a necháme tuhnout cca 2 – 3 dny. Z vajíček sloupeme skořápku, obrousíme betonové vajíčko dohladka a můžeme barvou dozdobit.

Betonová vajíčka můžete používat každý rok opakovaně. Zdroj: Pixabay

Fotogalerie:

 

Kam pro záclony, závěsy a další textilní dekorace?

 

 


You must be logged in to post a comment Login