Inspirace

Závěsy s květinovými vzory rozzáří každý interiér

Od   | 

Závěsy zútulní i zateplí domov a zároveň zabrání zvědavým kolemjdoucím či sousedům, aby vám večer nakukovali do bytu. I když to chvíli vypadalo, že závěsům odzvonilo, módní trendy s nimi stále počítají.

K závěsům samozřejmě dolaďte i další textilní dekorace. Zdroj: Orsei

Moderní závěsy mohou dodat domovu ten správný šmrnc, ale dokáží celkový dojem i dost pokazit. Zabírají totiž poměrně velkou plochu, která se nedá přehlédnout. Při výběru se proto zaměřte na správnou barvu, materiál i vzor.

Moderní závěsy do každé domácnosti

Až půjdete nakupovat závěsy, zamyslete se nejdříve nad typem vašeho domova. V klasickém moderním interiéru máte nekonečně možností a jen málo překážek. Ve specifickém interiéru (venkovský, retro, industriální), je možnost volby trochu omezená.  Venkovskému stylu sluší spíše světlé a lehounké závěsy. Industriální potřebuje pravý opak. S volbou vám pomůže i barva sedačky, koberce, stěn či podlahy. Podle nich se vám bude snadněji nakupovat a hrozí jen minimální riziko, že barva závěsu nebude ladit s celkovým barevným řešením.

Zdroj: Orsei

Květinové vzory patří i do moderního interiéru

Květinové vzory se v současné době objevují v interiérech čím dál více a rozhodně nejen na závěsech. Každý si chce občas připadat jako v romantickém filmu. Možná vám květinový vzor zní trošku staromódně, nebo vám v hlavě vyvstane obrázek roubené chaloupky kdesi v horách. Dříve to tak možná bylo, ale dnes už nikoliv. Závěsy s pestrým a výrazným květinovým vzorem se nebojte koupit v případě, že nemáte v interiéru žádný výrazný prvek. Pokud je už dominantní  barevná sedačka nebo jiná část interiéru, volte nějaké jemnější a neutrální barvy s drobným motivem.

Nezapomeňte na vhodné uchycení závěsů. Všimněte si, jak pěkně ladí se subtilním podnožím stolku. Zdroj: Orsei

Kde jim to nejvíc sluší?

Závěsy s květinovým vzorem se nejlépe uplatní v obývacích pokojích a ložnicích. Místnosti krásně zútulní a zpříjemní. Hodí se do velkých pokojů s velkými okny a vysokými stropy. Těm dodají dokonalou eleganci a šmrnc. V malinkých místnostech je využívejte jen jako dekorační prvek a vybírejte závěsy z lehkých materiálů. Jemné textilie s drobnými kvítečky se hodí i do kuchyně. Tam klidně stačí délka jen do půlky či od půlky oken jako dekorace.

Máte v koupelně okno? Pak ho ozdobte závěsem. Mořským dekorem nic nezkazíte. Zdroj: Orsei

Správná délka a materiál

U závěsů hraje významnou roli jejich délka. V první řadě by měl být závěs vždy delší než záclona. Pokud máte pod okny radiátor, neměl by ho překrývat. V takovém případě se vyhněte délce až na zem nebo si pořiďte dvě délky a na zimu dávejte krátké. Materiál vybírejte s ohledem na celkový vzhled domova a zvažte i další faktory. Tam, kde vedou okna do ulic, se hodí zatemňovací závěsy, které nepropouští tolik světla a pohlcují částečně zvuk. U oken vedoucích na zahradu zvolte klidně nějaký lehčí a průsvitnější materiál.

Moderní je nechávat závěsy volně splývat po zemi. Zdroj: Orsei

Řasení dodá na zajímavosti

Na závěsech je krásné a zajímavé jejich řasení nebo skládání. Tam můžete vybírat od běžného navlnění až po jednoduché nebo vícenásobné sklady. Efektní je i husté řasení. I zde se ale držte při zemi. Pokud si vyberete látku připomínající bohatě kvetoucí louku, je ideální volbou spíše menší řasení a opačně. Při volbě jednoduššího vzoru můžete přidat na zajímavosti bohatším skládáním nebo řasením.

Zdroj: Osei

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login