Návštěvy bytů

Zasklili terasu a obyčejný byt proměnili v neobyčejný

Od   | 

Při rozsáhlé rekonstrukci se mladí manželé domluvili, že nechají zasklít terasu. Z rozpačitého nápadu se celkem rychle vyklubalo skvělé řešení. Nejenže získali místnost navíc, ale zároveň možnost i v zimních měsících být blíže přírodě. Stačí odhrnout závěsy a okolní zeleň je přivítá svou náručí.

V bytě najdeme otevřený obývací prostor spojený s pracovnou, dále kuchyni, ložnici, zasklenou lodžii a dětský pokoj. V celém prostoru se prolínají dřevěné obklady a přírodní materiály, které dělají domov útulným. Vše je řešeno prakticky s ohledem na malé dítě, proto zde neočekávejte dekorativní vázy, či jiné předměty, které by se mohly stát pro batole nebezpečnými. Téměř ve všech místnostech byla použita dřevěná podlaha a pouze někde místnosti doplňuje praktická dlažba. 

Terasa se proměnila v celoročně obytný prostor. Zdroj: Estúdio BRA.

Obývací pokoj je vzdušný a prakticky zařízený. Nechybí v něm ani jídelní stůl se židlemi, který je od obývacího pokoje opticky oddělen dřevěným obklady na stěně. Nenajdeme tu klasickou stěnu, tu nahradil jednoduchý regál s policemi. Sedací soupravu doplňuje pudrově růžové křeslo s kovou konstrukcí, kde je jedna radost posedět. Křeslo do místnosti vnáší jakousi hravost, stejně jako pohozené hračky nebo dětská dekorace. Prostor oživuje nepřehlédnutelné svítidlo nad jídelním stolem. Architekti přišli s nápadem, propojit obývací část s terasou. Proto ji nechali zasklít a vznikla tak místnost navíc, která disponuje jednoduchou kuchyňskou sestavou, posezením a místem pro hračky malé princezny. Praktickou vychytávkou je, že během horkého, slunného počasí mohou majitelé skleněné panely posouvat a terasu úplně otevřít.

Kromě malé kuchyňky na terase byt disponuje klasickou prostornou kuchyní v kombinaci dřevo a bílý lak. Bílá lesklá pracovní deska skvěle kontrastuje s mramorovými zády kuchyně a celek rozbíjí černá kuchyňská baterie. Čisté linie a eleganci podtrhuje bezúchytkový systém a prostorné okno, díky kterému je místnost vzdušná a prosvětlená. 

Neutrální interiér zvýrazňuje růžové křeslo. Zdroj: Estúdio BRA.

Ložnice majitelů je jednoduchá a použita byla především čistě bílá barva. Stěnu za čelem postele zdobí kámen, který tu navozuje blízkost přírody. Na dřevěné čelo postele byly nainstalovány jednoduché závěsné noční stolky se zásuvkami a černými lampičkami, které se světlým vybavením kontrastují. 

Jednoduše zařízená ložnice láká k odpočinku. Zdroj: Estúdio BRA

Dětský pokoj pro malou princeznu je sladěný do detailu. Zajímavě vypadá asymetrická knihovna, která má evokovat rozvětvený strom. I tady je vidět vztah k přírodě a přírodním materiálům. Stejně jako v ostatních částech i v dětském pokoji se prolíná bílá barva s teplými odstíny dřeva doplněna jemnou růžovou barvu. Pokoj opticky zvětšuje nejen dostatek denního světla, ale i velké zrcadlo. 

Království dcery. Terasa se proměnila v celoročně obytný prostor. Zdroj: Estúdio BRA.

Koupelna je maličká a i přesto, že je laděna do chladnějších barev působí uklidňujícím a útulným dojmem. Šedo-modré stěny doplňuje blankytně modrý obklad. A místo umyvadlové skříňky tu najdeme pouze dřevěnou polici.

Zdroj: Estúdio BRA

Fotogalerie:

 

 


You must be logged in to post a comment Login