Návštěvy bytů

Zasklili balkon a zvětšili obytnou plochu: Navštivte s námi pohodlné i útulné 2+kk

Od   | 

Malé prostory si často žádají více důvtipu, to proto, že zkrátka potřebujeme někam věci dát, a přitom ale stále chceme bydlet komfortně. A tak přemýšlíme o každém metru čtverečním, abychom z něj vytěžili skutečně maximum. V tomto případě majitelé své 2+kk rozšířili o balkon, který zasklili, a získali tak pár potřebných metrů navíc.

Snížený barový pult na kuchyňském ostrůvku zastává funkci jídelního stolu. Zdroj: M A T Ú arquitetura

Při vstupu do bytu se ocitáme v malé chodbičce, která zároveň zastává i malou předsíň. Od ostatní části bytu je vstupní prostor oddělen zajímavými dřevěnými laťkami, mezi které byly nainstalovány LED lišty. Z chodby přicházíme do srdce domova, které představuje spojený obývací prostor s jídelnou a kuchyní. Samotnou kuchyni od chodby odděluje právě úzká chodba, díky které se po otevření vstupních dveří majitelé okamžitě neocitají přímo u plotny. Samotná kuchyně je velmi elegantně a prakticky zařízena. Okolo pracovní plochy u stěny se vměstnaly všechny potřebné spotřebiče, jako je lednice, pečící a mikrovlnná trouba. Součástí kuchyně je také kuchyňský ostrůvek, jehož snížený barový pult zastává jídelní stůl, na který jinde místo nezbylo. Velmi zajímavě vypadá modro-bílý obklad kuchyně v kombinaci se šedou sestavou. 

 

Kde vám navrhnou i ušijí nejhezčí záclony, závěsy a další bytový textil?

Na kuchyňský ostrůvek navazuje obývací pokoj, kde se majitelé mohou usadit do pohodlné kožené sedačky, ke které ladí stěna za televizí z keramického obkladu. Klasickou obývací stěnu zde rozhodně nečekejte. Namísto toho dali majitelé přednost jednoduché zavěšené skříňce, na které je posazena televize a umístěna drobná dekorace. V této části je vidět, kam původně sahal balkon a jak se místnost zvětšila. Díky prostorným oknům s krásným výhledem tedy rozhodně nevadí ani tmavé barvy v obývací části. 

Keramický obklad za televizí dokonale ladí s koženou sedačkou. Zdroj: M A T Ú arquitetura

Do místnosti se díky zvětšení vměstnala i pracovna, která navazuje hned na vstupní chodbu. Majitel si ji však vyšperkoval natolik, že je klenotem celého prostoru. Betonová stěrka doplněna šedým a dřevěným nábytkem vypadá skvěle, stejně jako dokonale poskládaný bar s alkoholem. Další místností bytu je ložnice, která je od bytu oddělena nenápadnými dveřmi. I přestože není příliš velká, majitelům postačí. Velmi zajímavým prvkem je zde manželská postel s čelem sahajícím až ke stropu. Tento díl je navržen a vyroben na míru prostoru a zakončen dřevěným stropem, který zároveň posloužil pro zabudování osvětlení. Za postelí najdeme takřka neviditelnou šatní skříň, která s prostorem dokonale splývá. 

Dřevěné posuvné dveře oddělují koupelnu od ložnice. Zdroj: M A T Ú arquitetura

Na ložnici přímo navazuje koupelna, která je schovaná za dřevěnými posuvnými dveřmi. Ty dodaly oběma místnostem originální nádech. Přestože je koupelna maličká, vměstnalo se sem vše potřebné tedy sprchový kout, toaleta a komoda s posazeným umyvadlem. A aby se prostor opticky zvětšil, zvolili majitelé ryze bílé barvy jak na velkých plochách, tak na doplňcích. Jakýsi punc luxusu sem vnáší obklad s mramorovým dekorem. Také velké zrcadlo tu je především kvůli optickému zvětšení, kterému navíc dopomohlo LED páskové rozptýlené podsvícení.

Zdroj: M A T Ú arquitetura

Fotogalerie:

 

Kam pro originální svítidla?

 

 


You must be logged in to post a comment Login