Návštěvy bytů

Zasklený balkon přidal bytu metry navíc: To se v nevelkém 2+kk opravdu šiklo

Od   | 

Tento nevelký byt musel být navržen do sebemenšího detailu tak, aby se sem vměstnalo vše, co majitelé pro svůj život potřebují. Na pomoc si přizvali zkušené odborníky, kteří prostor využili na maximum, aniž by působil stísněně a nekomfortně. Velkým krokem bylo zasklení balkonu, díky kterému majitelé získali alespoň pár metrů navíc.

Vstup do bytu byl elegantně oddělen. Zdroj: Tina Rugelj

Vstupu do bytu předchází malá chodbička, která byla záměrně vytvořena tak, aby se majitelé neocitali přímo v srdci domova. Chodba slouží také jako malá předsíň a od ostatního prostoru byla oddělena dřevěnými laťkami vytvářející neotřelý vzhled. Mezi ně byly navíc naistalovány LED lišty, které dojem umocňují. Jakmile projdeme chodbou, otevírá se nám hlavní část bytu, a to obývací pokoj propojený s kuchyní a jídelnou. 

Jaký vestavěný odsavač par vybrat?

 

Kuchyně je na tak malý prostor opravdu prostorná a moderně zařízená. Pracovní linku v jedné rovině příjemně doplňuje velký kuchyňský ostrůvek, který je z jedné strany snížený a přechází tak v jídelní stůl, na který už jinde prostor nezbyl. Elegantní vzhled podtrhují vestavěné spotřebiče, které příjemně doplňují skříňky v matně šedé barvě. Neutrální barva kontrastuje s modro-bílým obkladem, který kuchyni dodal šmrnc a jednoduchost. 

Pracovní a odkládací prostor rozšířil kuchyňský ostrůvek. Zdroj: Tina Rugelj

Ostrůvek opticky odděluje kuchyni od obývací části, a přestože není největší, ke každodennímu pohodlí naprosto postačuje. Stěna za televizí je zajímavá díky keramickému obkladu, který doplňuje pouze jednoduchá televizní komoda. Majitelé se mohou uvelebit do kožené pohovky a díky velkým francouzským dveřím sem dopadá maximum denního světla. Do obývací části původně zasahoval balkon, který majitelé zasklili a získali tak několik cenných metrů navíc.

 

 

Součástí obývacího pokoje je i malá pracovna navazující na vstupní chodbičku. Tato část patří zejména majiteli, a tak tu nechybí zařízený bar s alkoholem a oblíbené knihy. Prostor byl od zbytku vymezen betonovou stěrkou ladící s dřevěným nábytkem. 

Stěna za televizí byla opatřena tmavým, keramickým obkladem. Zdroj: Tina Rugelj

Ložnice je od ostatní části bytu oddělena posuvnými dveřmi. Ty se zdí splývají a na první pohled si jich ani nevšimneme. Této místnosti dominuje manželská postel, kterou příjemně doplňuje čelo navržené až ke stropu a zakončené dřevěným dílem se zabudovaným osvětlením. Do ložnice se vměstnala také jednoduchá šatní skříň a třešničkou na dortu je skrytá soukromá koupelna za dřevěnými, posuvnými dveřmi.

Na ložnici navazuje koupelna. Zdroj: Tina Rugelj

Koupelna, do které vcházíme z ložnice je maličká, ale poskytuje vše potřebné. Do úzkého prostoru se vměstnal prosklený sprchový kout, toaleta a skříňka s umyvadlem. Tato místnost se kvůli velikosti záměrně nese ve světlém duchu, šmrnc sem vnášejí obklady s mramorovým dekorem, ostatní zařízení je bílé. Samozřejmostí je i velké zrcadlo, s LED osvětlením, které prostor opticky zvětšuje.

Přestože je koupelna malá, vměstnalo se sem vše podstatné. Zdroj: Tina Rugelj

Zdroj info: Tina Rugelj

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login