Články

Bez obav z výpadků: Zaručená elektřina i bez záloh pro zranitelné zákazníky

Od   | 

Ministerstvo průmyslu a obchodu přináší nové nařízení, které poskytuje ochranu zranitelným zákazníkům, kteří jsou závislí na nepřetržité dodávce elektřiny kvůli svému zdravotnímu stavu. Díky tomuto opatření budou mít tyto osoby zajištěnou elektřinu i v případě, že nebudou schopny platit zálohy. A koho se zaručená elektřina týká?

Ministerstvo průmyslu a obchodu nedávno schválilo návrh nařízení, který upravuje podmínky ochrany pro tzv. zranitelné zákazníky. Toto opatření vychází z novely energetického zákona, která nabyla účinnosti v roce 2024. Tímto krokem se Česká republika přizpůsobuje evropským směrnicím a poskytuje zranitelným zákazníkům jistotu nepřetržité dodávky elektřiny.

Někteří lidé budou mít nárok na elektřinu, i když nezvládají platit. Elektřina bude zaručená. Zdroj: Aulix lighting

Elektřina pro život: Opatření pro zranitelné zákazníky

Vláda schválila návrh nařízení, které přináší úlevu pro ty, kteří jsou zdravotně závislí na nepřetržité dodávce elektřiny. Kdo se vlastně řadí mezi zranitelné zákazníky? Jedná se o osoby, které nemohou bez elektřiny fungovat kvůli zdravotním pomůckám, jako jsou plicní ventilátory, oxygenoterapie nebo hemodialýza. Pro tyto lidi je elektřina nezbytná pro jejich přežití, a proto je důležité zajistit jim stabilní dodávku energie.

Ochrana zdraví: Zaručená elektřina

Nové nařízení poskytuje zranitelným zákazníkům právo na nepřetržitou dodávku elektřiny i v případě, že se dostanou do finanční tísně a nejsou schopni platit zálohy. Tato ochrana jim poskytuje jistotu, že elektřina bude k dispozici i v obtížných situacích, kdy se může stát, že smlouva s dodavatelem skončí.

Zdroj: mpo.gov.cz, novinky.cz

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login