Koupelny

Zařizujete malou koupelnu? Máme pro vás tipy, jak tuto výzvu pokořit s grácií

Od   | 

Čeká vás zařizování malé koupelny? Pak pro vás máme dobrou zprávu – i menší prostory lze zařídit tak, aby v nich bylo vše potřebné. A navíc to vypadalo dobře. Dnes vám poradíme, jak zařídit malou koupelnu způsoby, o nichž jste doposud možná neuvažovali. Pomůže vám při tom RAVAK, který nabízí také promyšlená řešení vhodná i pro vás.

Ještě před tím, než vám řekneme víc o konkrétních řešeních RAVAK, která nás zaujala, vám dáme k dobru pár tipů, jak zařídit i ten nejmenší prostor s lehkostí.

V koupelně by neměl chybět úložný prostor pod umyvadlem. Zdroj: RAVAK

Pracujte s optickými „klamy“

Pokud chcete koupelnu zvětšit opticky, je vhodné ji zařídit ve světlých barvách – třeba těch přírodních, ideálně s lesklým povrchem. To platí jak u obkladů, tak i u dlažby. Pokud trváte na tmavším provedení koupelny, musíte si dát záležet na dokonalém osvětlení, které prostor udrží pocitově větší. Do menší koupelny (ale i jakékoliv jiné) se skvěle hodí velkoformátové obklady, které prostor opticky zvětší, navíc menší množství spár oceníte při úklidu. Obklady můžete kombinovat také s voděodolnou výmalbou. Vhodná je také betonová stěrka. V žádné koupelně by pak nemělo chybět ani zrcadlo. Zde si však dejte pozor, aby neodráželo nepořádek. Prostor by vypadal zahlceně.

I k vaně můžete připojit sprchovací zástěnu. Zdroj: RAVAK

Je vhodnější vana nebo sprcha?

Při rozhodování o tom, zda je pro vás vhodnější vana nebo sprcha, nezapomínejte na fakt, že vana zabere mnohem více místa než sprcha, navíc budete mít větší výdaje za vodu. Pokud si však večerní relaxování v horké vaně plné pěny nechcete odpustit, doporučujeme vám vybírat optimální řešení právě pro vaši koupelnu.

Opravdu potřebujete vanu v koupelně?

Pokud máte malou koupelnu, ale přesto si v ní nechcete odpustit vanu, doporučujeme vám dívat se po praktických řešeních, která RAVAK nabízí. Vaší pozornosti by neměl uniknout koncept Avocado, ten byl vytvořen přímo pro menší koupelny. Součástí tohoto konceptu je asymetrická vana o příjemné délce 150 centimetrů. Vana poskytuje dostatek prostoru pro trup, směrem k nohám se zužuje. Vy tak ušetříte potřebné místo.

Koncept Avokado ideální do malé koupelny. Zdroj: RAVAK

Jestli se kromě koupání ve vaně chcete také sprchovat, měli byste se podívat na modely s možností instalace sprchové zástěny. Sem patří například vana BeHappy II, která je součástí konceptu BeHappy II. I zde se vana zužuje směrem k nohám, kde vzniká prostor k umístění rohového umyvadla.

Dalším typem pro rodiny, kde se jeden koupe a druhý sprchuje, jsou vany z konceptu Rosa – Rosa I, Rosa II a Rosa 95. Všechny typy vany mají široké dno a integrované sedátko, které můžete použít jako odkládací plochu na kosmetiku a podobně. Nejmenší model této řady je vana Rosa 95.

Pokud se vám zužující se vany nelíbí a dáváte přednost obdélníkové klasice, můžeme vám doporučit modely Chrome, Classic II a Vanda II. Tyto vany mají ploché dno, vany můžete doplnit o vanovou zástěnu. Nejkratší z těchto van je vana Classic II, která má délku pouhých 120 cm, můžete ji umístit například do niky. Když přidáte sprchovací zástěnu, získáte uzavřený sprchový kout.

Chcete dát přednost sprchování?

Pokud jste se rozhodli pro sprchu (zejména v domácnosti se seniorem či osobou s handicapem), doporučujeme vám sprchový kout vybavený sklopným sprchovým sedátkem. Do menších koupelen se hodí posuvné systémy otevírání dveří, které nezasahují do prostoru koupelny jako ostatní typy. Ty najdete v řadách Supernova, Blix Slim, Blix, ale i Matrix nebo 10°. Pokud chcete bezrámový a bezbariérový sprchový kout, bude pro vás vhodný model z řady Walk-In. Máte v rodině děti? Pak vám doporučujeme čtvrtkruhový sprchový kout řady Supernova SKCP4 Sabina nebo řady Blix BLCP4 Sabinahlubokou sprchovou vaničkou Sabina.

Se sprchovým koutem ušetříte místo. Zdroj: RAVAK

Důležitost úložných prostor

Úložné prostory jsou důležité v každé koupelně – v té malé obzvlášť. Do menších koupelen se hodí ideálně rohové umyvadlo, které nezabere příliš prostoru. Patří sem například rohové umyvadlo z řady 10°, které můžete doplnit o skříňku se zrcadlem od stejného konceptu. Jestliže je koupelna opravdu malá, můžete klasické umyvadlo nahradit umývátkem, které splní svoji funkci, ačkoliv bude menší než běžné umyvadlo. Do malých koupelen se hodí také chytře řešené úložné prostory ve formě závěsných skříněk. V malé koupelně využívejte prostor na maximum – i nad toaletou či dveřmi. RAVAK nabízí nábytek do každé koupelny.

Fotogalerie:

 

 

Kam pro sprchový kout?

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login