Dětské pokoje

Zařiďte ratolestem dětský pokoj podle znamení zvěrokruhu: Budou se v něm cítit lépe a snadněji rozvíjet své schopnosti

Od   | 

Zařízení dětského pokoje často podmiňujeme zálibám, věku a pohlaví potomka. Věděli jste ale, že v potaz bychom měli brát také znamení zvěrokruhu, ve kterém se dítě narodilo? Jedině tak docílíme pokoje, ve kterém se ratolest bude cítit dobře a ve kterém bude lépe rozvíjet svoje schopnosti a dovednosti.

Znamení dítěte může hrát při zařizování pokoje velkou roli. Zdroj: Ikea

Vodnář

Dítě ve znamení vodnáře ocení ve svém pokoji technicky zaměřené hračky. Klasické dřevěné či plastové hračky nevydávající zvuk nebo světlo ho zkrátka zajímat nebudou. Pokoj vodnáře by měl být sice plný hraček, ale zároveň by měl působit vzdušně a organizovaně. Vyhněte se proto množství hraček a dalších předmětů.

Vodnář miluje hlasité a blikající hračky, které v pokoji nesmí chybět. Zdroj: Home Style

Ryba

Děti narozené v tomto znamení mají velké sklony k umění a kreativitě. Podpořte ho tedy plátnem, prostorem pro kreslení, tvarování či modelování. Dítě ve znamení ryb může mít častější úzkosti, proto pokoj musí být zařízený tak, aby se cítilo v místnosti maximálně bezpečně. Postel doplňte přehozy a polštářky a na okna kromě záclon zavěste také závěsy.

Ryby potřebují spoustu místa pro kreativitu. Zdroj: Delso interiéry

Beran

Berani se díky své tvrdohlavosti chtějí rozhodnout sami, co budou mít ve svém pokojíčku a ani rodiči si nenechají nic vymluvit či poradit. Beran je velmi akční dítě, kterému nesmí chybět pohyb a dostatečný prostor. Proto při zařizování pokoje na toto berte zřetel. Ocení nejrůznější pohybové prvky, jako jsou houpačky, žebřiny, zavěšená lana, skluzavky či jiné prolézačky, na kterých se může beran pořádně vyřádit. Při výběru barev sáhněte po teplejším odstínu jako je žlutá nebo oranžová. 

Berani potřebují prostor pro vyřádění. Nezapomínejte na skluzavky a jiné prolézačky. Zdroj: Domestav

Býk

Děti ve znamení býka se nedokáží přizpůsobit sebemenším změnám. Změny v nich vyvolají nepříjemné pocity, úzkosti a stres. Rozhodnete-li se jednou pro rekonstrukci dětského pokoje, věřte, že to takto zůstane na dlouho. Býk oproti beranovi nepotřebuje tak velký prostor, nicméně potřebuje cítit, že jeho pokoj je pouze jeho útočištěm. Stejně ale jako ryba ocení spoustu kreativity, proto by zde neměl chybět prostor na kreslení, plátno či velký stůl na tvoření. Býkovi do pokoje zvolte takový nábytek, který je praktický a nezabírá příliš místa. Děti v tomto znamení nesnáší chaos a musí mít vše stále uklizené. Z barev je pro býky ideální zelená či žlutá barva. 

Býk se v pokoji musí cítit bezpečně. Nemá rád žádné změny. Zdroj: Ikea

Blíženec

Blíženci milují a ve svém pokoji ocení decentní, jemné a pastelové barvičky. Stejně jako vodnář má rád prostor a nepřeplácanost. Jeho pokoj by tedy měl být zorganizovaný a vzdušný. Vyhněte se zbytečné dekoraci a zdobení pokoje. Blíženec ocení jednoduchost. Děti narozené v tomto měsíci si rády čtou, a proto by v pokojíčku neměla chybět knihovna. Také při výběru barev dejte přednost jemné, žluté barvě.

Blíženci musí mít vše zorganizované. Zdroj: Normless

BÍLÉ DVEŘE SE HODÍ K TÉMĚŘ KAŽDÉMU ZAŘÍZENÍ

 

Rak

Děti narozené ve znamení raka jsou podobné rybám. Jsou to velmi citlivé a kreativní osobnosti. Nevýhodou na tomto znamení jsou sklony k depresím a špatným náladám, proto je potřeba jim zařídit pokoj tak, aby se v něm cítili bezpečně, útulně a příjemně. Raci se rádi schovávají, proto pro ně bude ideální například „domečková“ postel nebo jiný prostor, kde by si mohli vytvořit nějaký bunkr v podobě stanu nebo teepee. Znamení raka je velmi rodinné a neustále se chce o někoho starat. Do pokoje jim pořiďte malého hlodavce, rybičky nebo alespoň živou květinu.

Raci mohou trpět úzkostmi. Jejich pokoj by pro ně měl být bezpečím. Zdroj: Ikea

Lev

Lvi se odmala projevují velmi samostatně a zároveň sebevědomě. Rozhodně nečekejte, že vás neustále budou tahat za ruku. Proto si i rádi pokoj zařizují podle sebe a moc si do toho nechtějí nechat mluvit. V pokoji ocení teplé barvy a útulné vybavení. Již od dětství mají rády kvalitní věci s nádechem luxusu, proto to s nimi nemusí být úplně tak jednoduché.

Lvi si do zařizování pokoje nenechají mluvit. Je potřeba je ale navádět. Zdroj: Domestav

Panna

Děti narozené ve znamení Panny jsou velmi pořádné a čistotné. Potřebují mít neustále uklizený pokoj, ve kterém vládne řád. Celkově ale zorganizovanost ocení i ve svém běžném životě a to již od dětství. V pokoji by neměl chybět kalendář či plánovací tabule, třeba i s plochou pro kreslení. Pannám do pokoje pořiďte nejrůznější krabice, regály a poličky. A co se barev týče, sáhněte po jemných zemitých odstínech.

Pannám pořiďte organizační boxy a šuplíky. Zdroj: Ikea

Váha

Váhy jsou příjemné osoby a nesnáší násilí a agresi. Proto by se v jejich pokojích měly objevovat jemné, pastelové barvy. Stejně jako lvi i děti v tomto znamení si potrpí na značkové a luxusní věci, ale i na elegantní vybavení. Milují také dekorování prostorů, proto rozhodně ocení nejrůznější polštáře, přehozy či nepřehlédnutelné závěsy.

Děti ve znamení váhy milují zdobení pokojíčku. Zdroj: Ikea

Štír

S dítětem narozeném ve znamení štíra to není úplně jednoduché. Jejich povaha bývá často sobecká a nechtějí se o nic s nikým dělit dokonce ani s vlastním sourozencem. Ocení tedy pokoj pouze pro sebe a pokud to není možné, pak minimálně prostor, kam nikdo nevstoupí. Velmi ocení také prostor pro vytvoření bunkru nebo teepee. Mezi barvy, které štíři milují, patří fialová a černá. 

Štíři chtějí mít prostor pouze pro sebe. Pokud to není možné, oddělte jejich místo alespoň závěsem. Zdroj: Delso interiéry

Střelec

Děti ve znamení střelce ocení teplé odstíny barev a milují červenou. Rychle se učí nové věci a rychle získávají nové dovednosti. Nemusí příliš výšky, proto se při zařizování pokoje vyhněte palandám a vyvýšeným místům. Na zdi by v jejich pokoji neměly chybět oblíbené obrázky nebo fotky s rodinou a kamarády.

Dítěti ve znamení střelce dopřejte teplé barvy. Zdroj: Tumidei

Kozoroh

Dítě ve znamení kozoroha potřebuje mít celý pokoj co nejpraktičtější. Vždy volte funkční a jednoduchý nábytek s maximálním úložným prostorem. Kozoroh ocení stěnu, na kterou může malovat a tvořit a rozhodně ke svému životu nepotřebuje nazdobený prostor plný dekorací. Kozorozi rádi plánují, proto jim do pokoje pořiďte kalendář, plánovací tabuli či nástěnku.

Kozorohům postačí pokoj prakticky zařízený. Zdroj: Tumidei

Zdroj: Kapitoly o bydlení, Děti podle zvěrokruhu, Útulné bydlení

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login