Inspirace

Zařiďte malou předsíň útulně i prakticky a dejte navždy sbohem nehezkému vstupu

Od   | 

Většina bytů, ale někdy i domů disponuje opravdu miniaturní předsíní. Jenže každý chce aby ho při návratu domů uvítala útulná vstupní část s dostatečným úložným prostorem. Naštěstí ale můžeme i sebemenší místnost zařídit prakticky a hezky. Stačí jen místnost dobře rozvrhnout a vše do detailu naplánovat.

Kvalitní podlaha a koberečky na očištění bot nesmí v předsíni chybět. Zdroj: Ikea

V malém prostoru je potřeba využívat maximálně stěny, zvolit správnou velikost nábytku, ale i vhodné barvy. Nemusí tak být pravidlem, že předsíň je ponuré místo plné chaosu a nepořádku.

Zaměřte se na podlahu

Pokud předsíň zařizujete od nuly, nebo jste se rozhodli pro razantní rekonstrukci, zaměřte se opravdu pozorně na podlahu. Ideální volbou ve frekventované předsíni je kvalitní dlažba, která odolá mokrým botám, nečistotám či písku a kamínkům, které si na botách domů zkrátka přinesete. Zvolit můžete i vinyl, nebo laminát, nicméně se zeptejte na odolnost nášlapné vrstvy, aby nápor vydržela. I tak by měla být co nejblíže ke vstupním dveřím k dispozici rohožka, na které se zujete a kde ponecháte tu největší nečistotu před vstupem na podlahu. Co se týče barev, pak je vhodný světlý dekor dřeva, ale i jednobarevnost v podobě béžové, světle šedé nebo bílé barvy. 

Jak využít každý centimetr?

 

Správně zvolené barvy

Dalším podstatným krokem je správný výběr a kombinace barev. Pokud zvolíte světlé odstíny, předsíň opticky zvětšíte, zejména pokud nedisponuje oknem. Vyvarovat bychom se měli křiklavým odstínům a tmavým barvám, které prostor zmenší a celkově nebudou působit příliš lákavě. Světlé barvy lze doplnit i výraznějšími, nicméně opět ve světlém, pastelovém odstínu. Vhodné jsou zemité odstíny, nebo hráškově zelená. Jste-li zastánci tapet, můžete zvolit i jemný dekor – ideálně ale jen na jednu stěnu.

Do malé předsíně volte světlé barvy. Zdroj: Home Style

Nábytek hraje hlavní prim

Ještě než se vrhnete do zběsilého nakupování předsíňové stěny, je potřeba si dobře promyslet, co všechno budete potřebovat. Nevynechávejte sebemenší botník, věšák pro odkládaní bund a kabátů a ideálně i uzavíratelnou skříň, která poskytne úložný prostor. Vhodné je využít celou výšku stěny a nábytek situovat až ke stropu, kam lze ukládat sezónní věci. Je ale potřeba zachovat takový prostor, abyste byli schopni se v předsíni bez problémů pohybovat. 

Nezapomeňte na zrcadla

V předsíni nesmí chybět zrcadlo, které navíc dokáže v malém prostoru opravdu kouzlit. Pokud zvolíte nástěnné provedení, nezabere žádné místo a navíc místnost opticky zvětší a prosvětlí. Některé komody již disponují zabudovaným zrcadlem na dveřích, ale chybu neuděláte ani klasickým úzkým zrcadlem na stěně. V malých prostorech se vyplatí i zrcadlová stěna, která vede po celé stěně předsíně. Vyvarujte se zbytečné dekoraci, která je nejen nepraktická, ale zároveň může v malém prostoru překážet. 

V předsíni zvolte takové zrcadlo, ve kterém uvidíte celou postavu. Zdroj: Home Style

Osvětlení

Důležité je soustředit se také na výběr kvalitního osvětlení, které prostoru taktéž dodá jiný rozměr. Trendy jsou zabudovaná LED bodová svítidla, které lze kombinovat i s osvětlením nad podlahou. Takové osvětlení nezabere žádné místo a prostor povznese. Vyvarujte se nejrůznějším lampám a takovému osvětlení, které zabere zbytečně místo.

Dopřejte si i vkusnou dekoraci.
Zdroj: Gert Snel

 

Fotogalerie:

 

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login