Inspirace

Zařiďte malou předsíň prakticky a stylově: Bude se vám odcházet i přicházet domů s lepší náladou

Od   | 

Nejen k malým, ale často i k velkým bytům patří malá předsíň, kterou nenafoukneme. Přitom právě tato místnost je naší vizitkou a zároveň je prvním prostorem, kam při příchodu domů vstupujeme. Je proto nezbytné, aby se sem vmáčkla alespoň malá úložná skříňka pro oděvy a botník .

Jakmile předsíň nedisponuje dostatečným úložným prostorem, začne se z místnosti stávat skladiště s nepořádkem. Vstoupíme-li domů, chceme, aby nás uvítala příjemná atmosféra domova, a ne pouze pohozené boty nebo kabáty. Je tedy důležité při zařizování malé předsíně využít každičký centimetr.

Využijte stěny, stačí několik háčků vedle sebe. Dětem samo sebou v jejich výšce. Zdroj: Ikea

Výběr nábytku

V první řadě je důležité, aby byl veškerý nábytek uzavřený a opatřený dvířky. Zavřený nábytek schová nepořádek a místnost bude působit čistě a uklizeně. Na trhu najdeme nejrůznější kompletní sestavy v podobě věšáku, botníku a komody se zrcadlem, ale pořídit můžeme nábytek i zvlášť. V takovém případě lze nábytek kombinovat a sestavovat podle sebe, nicméně k sobě musí vždy co nejvíce ladit. V malé předsíni stojí za zmínku i vestavěné komody, které ušetří místo a s prostorem krásně splynou. Přesto je důležité se držet minimální šířky včetně nábytku okolo 110 – 140 cm. 

Nábytková sestava s otevřeným i uzavřeným prostorem je výhodná. Zdroj: Home Style

Barvy jsou důležité

Předsíň je potřeba alespoň opticky zvětšit. K tomu dopomůže správný výběr barev, který dokáže divy. Většině předsíním kromě absence prostoru chybí také okno s denním světlem, které je třeba nahradit. Dejte přednost světlým a pastelovým odstínům, které prostor příjemně projasní. Křiklavé a tmavé tóny místnosti jen uškodí. Skvěle vypadá neutrální bílá, světle šedá nebo krémová barva doplněna o jednu pastelově zelenou, žlutou nebo fialovou. Veškeré barvy by v sobě měly mít teplý podtón, aby nepůsobily chladně. Jednu stěnu předsíně můžete oživit i pomocí tapet. Zapomeňte však na výrazné vzory a divoké kreace.

Všimněte si víceúčelového využití polic. Zdroj: Ikea

I podlaha hraje velkou roli

Velmi důležitý je i výběr podlahové krytiny. Ta by měla být z důvodu vytížené místnosti především kvalitní a odolná. Ideální jsou dlažby, které v dnešní době dokážou nádherně imitovat strukturu dřeva nebo mramoru. Pokud jste z jakéhokoli důvodu odpůrci dlažby, můžete vyzkoušet laminát nebo vinyl. Nevýhodou však je, že po tomto měkkém materiálu se nebudete moci procházet se zablácenými botami. Pokud jste v předsíni zvyklí se přezouvat a toužíte po laminátu nebo vinylu, umístěte sem alespoň kousek koberce nebo rohožku, na které se budete pravidelně zouvat a obouvat. I podlahovou krytinu bychom měli vybírat ve světlých a neutrálních barvách.

LED pásek, která jen nalepíte…

Zaměřte se na osvětlení a zrcadlo

Tmavou předsíň prosvětlete pomocí kvalitního osvětlení, které dokáže divy. Místo klasických závěsných světel sáhněte po jednoduchých bodových světlech jak na stropě, tak kolem podlahy. Skvěle vypadají i podhledové LED pásky. Takové osvětlení nenaruší čisté linie a nikde nevyčuhuje. Ani rohy nezaplňujte stojacími lampami, nebo jinou dekorací, která zabírá místo. Místo klasické dekorace využijte zrcadla, která nezabírají žádné místo a přesto malý prostor nádherně oživí, prosvětlí a opticky zvětší. Některé komody již disponují zabudovaný zrcadlem, ale využít můžete i úzké zrcadlo ve dveří, nebo nástěnné zrcadlo, které lze umístit kamkoli. Hitem jsou také zrcadlové stěny, které kopírují celou délku předsíně a v prostoru udělají skutečně divy. Která žena se ráda neprohlédne, než vykročí do ulic? Do malé předsíně lze zakomponovat i drobná dekorace v podobě nástěnných obrazů, stylových háčků na věšáku, nebo jednoduchých poliček.

LED zabudované osvětlení vykouzlí elegantní a čisté linie. Svítidla navíc nepřekáží. Zdroj: Aulix Lighting

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login