Obývací pokoje

Jak zařídit malý obývací pokoj? Není to žádná věda!

Od   | 

I malý obývací pokoj se dá zařídit tak, aby vypadal útulně, prostorně a abyste do něj mohli umístit vše, co budete potřebovat pro příjemný odpočinek po náročném dni. Není to žádná věda, když víte, jak na to.

Vybírejme nábytek podle funkce

Při zařizování malého obývacího pokoje je nejdůležitější se zamyslet, jaký nábytek opravdu potřebujeme. To se odvíjí nejen od životního stylu, ale i od celkového dispozičního řešení. Obecně se do nevelkých prostor doporučuje vybírat multifunkční nábytek, patří sem rozkládací pohovky a křesla, rozkládací stoly a nejrůznější typy stolků. Takové zařízení dovolí jednoduše i prakticky zařídit leckterý prostor. Vhod přijdou i oboustranně přístupné regály, které navíc mohou prostor opticky rozdělit. Tím vymezíme funkce prostoru. Nezapomeňte na nábytek s kolečky, která snadno umožní přesouvat solitér z místa na místo.

Nezapomeňte nábytek vybírat podle proporcí tak, aby zbytečně nezastavěl prostor.

Televizor umístěte na stěnu kolmo k oknu.

Centrem dění je bohužel televize

Centrem dění v obývacím pokoji bývá televize. Je nasnadě, kam umístíte sezení, abyste pohodlně mohli sledovat oblíbený film. Málo kdo už ale přemýšlí nad umístěním černého výdobytku doby. Televize by totiž neměla být naproti světlu, tehdy totiž přes den neuvidíme optimálně obraz, ani by neměla být v pásu mezi okny. Ideální je umístit ji kolmo k dennímu světlu. Při umístění zároveň dobře rozmyslete vzdálenost i výšku obrazovky. Ta by měla být od sofa vzdálena alespoň dvou až třínásobkem diagonály obrazovky. Výšku určete podle výšky sedáku, a to tak, abyste při sledování obrazu zbytečně nezvedali hlavu, ale našli pohodlí.

Pokud musíte v obývacím pokoji šetřit každým kouskem místa, bohatě postačí dvoumístná pohovka. Zdroj: Natuzzi.cz

Komody a skříňky pořizujte nižší, aby prostor zbytečně nezaplnily a opticky nezmenšovaly celou místnost. 

Barvy obývacího pokoje

Pokud nechceme, aby obývací pokoj působil opticky menší, zvolme světlejší barvy. Ty ho nejen prosvětlí, ale zároveň bude působit i vzdušněji. Vhodné jsou kromě bílé také světle šedá nebo hnědá a všechny pastelové barvy. Ruku v ruce s barevným laděním jde i volba osvětlení. Zvolte více typů svítidel, jimiž pokoj získá neuvěřitelně silnou atmosféru.

Malý obývací pokoj volíme do světlých barev, které místnost opticky zvětší. Kromě sedačky jsou skvělou volbou i tato sedátka.

Méně je někdy více! Dvoubarevný obývací pokoj vypadá elegantně a vzdušně.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login