Inspirace

Zamilujte si kouzlo neodolatelného stylu hygge bydlení

Od   | 

Slovo hygge na vás může v posledních letech vykukovat doslova ze všech stran – a není divu. Hygge je synonymem pro klid, pohodu, útulno. I proto tento styl bydlení najdete ve spoustě severských zemí. Tamní lidé mají domov hned o něco hřejivější.

Polštářky, kožešiny, svíčky… to vše k hygge stylu rozhodně patří. Zdroj: Unsplash

Co je hygge bydlení?

Pojem hygge pochází z norštiny – ačkoliv pro něj není doslovný překlad, lze říct, že jde o navození pocitu klidu, pohody, tepla a bezpečí. O to, aby vám bylo dobře. A to i u vás doma. V interiérech lze hygge chápat jako snahu o útulné bydlení, ve kterém vám bude příjemně. Nejedná se však jen o interiérový styl, ale především o životní styl. Pro někoho je hygge teplá vana a mihotavý svit svíčky, pro jiného křeslo, ve kterém si bude moct říct s hrnkem teplého čaje. Na rozdíl od jiných interiérových stylů se váš domov nestane hygge nákupem pár kousků nábytku. Jde o životní filozofii, kterou se například v severských zemích lidé učí od dětství.

 

Variabilní pohovka vhodná i do malých bytů

 

Jak poznáte hygge bydlení?

Hygge bydlení je o tom, co má smyl – čas strávený s našimi nejbližšími a použití drobností, díky nimž je nám dobře. V hygge stylu nechybí jak přírodní materiály, tak i neutrální prvky a doplňky, v nichž vám bude fajn. Může jít o nejrůznější textilie (třeba vlněnou deku), koberce, vhodná světla, svíčky, ale třeba i konkrétní vůně.

Rozhodně se hodí vázy z přírodních materiálů. Zdroj: Gert Snel

Jaké barvy jsou pro hygge typické?

Hygge interiér je dost podobný skandinávskému stylu. I pro něj jsou důležité základní barvy, které se doplňují o malé množství kontrastních prvků. Patří sem: bílá, smetanová, béžová, šedá a hnědá. Aby prostor nepůsobit nudně, doplňte i pár prvků v akcentu.

Přírodní materiály jsou nutnost

V severských hygge interiérech nenajdete syntetiku na každém kroku, ba naopak! Jsou pro ně důležité materiály, které jim dala sama příroda. Mezi oblíbené a často používané materiály patří: dřevo (ideálně masiv), kámen, keramika, vlna, len a kůže.

Fotogalerie:

 

Hledáte křeslo? Víme, která jsou pohodlná

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login