Zahrada

Zahradní posezení: I na detailech záleží

Od   | 

Plánujete stavbu nového zahradního posezení, anebo uvažujete o komplexnější rekonstrukci toho stávajícího? Pak nezapomeňte ani na zdánlivé detaily, jež mohou rozhodovat o celkovém vzhledu a funkčnosti exteriéru. Na co všechno si dát při zařizování venkovního posezení pozor? Jak vybírat jednotlivé komponenty?

Naučíme vás, jak najít kompromis mezi cenou, vzhledem a kvalitou všech součástí pergoly nebo terasy.

Podlahový materiál jako základ

Podlahová plocha a nosná konstrukce celé pergoly či terasy jsou rozhodujícími prvky, které je třeba brát v potaz ještě před tím, než se pustíte do jakýchkoli prací. Velmi oblíbené jsou zejména betonové podklady, jež se vyznačují především nízkou cenou. Problém u takovýchto podlahových ploch nastává hlavně tehdy, když chcete chodit bosky, případně také s jejich údržbou. Jen si vzpomeňte na to, když se do zámkové dlažby dostane mastnota nebo nějaké sladkosti, případně cokoli dalšího. Čištění do původní podoby je doslova tristní. Z tohoto důvodu volí mnozí lidé do pergoly dřevo. Výbornou volbou je kupříkladu broušený tatranský profil. Dřevěné podlahy se vyznačují důrazem na přírodní materiál, pohodlí při chození a také dokonalý vzhled. Volit je možné ze spousty barevných odstínů. Známé jsou hlavně cizokrajné dřeviny, nicméně designově padne do exteriéru i třeba smrk, modřín anebo cokoli dalšího. Chcete-li se zbavit případných problémů s neustálou údržbou terasy, volte laminátovou podlahu.     

Aby vám nepršelo na hlavu

Letní období je charakteristické také absencí stínu a občasnými dešťovými přeháňkami, případně bouřkami. Jestliže vás nemá takovéto počasí nijak vyrušit, musíte mít zahradní posezení zakryté. Střechu není nutné řešit pouze prostřednictvím standardní vazby a krytiny. Výborně vypadá i lexan a jiné průhledné materiály. Neztratíte nic ze světla a dešti i sluníčku se ubráníte.  

Pohodlí při posezení zaručeno

Kdo by si nechtěl hovět na terase a užívat si sluníčka? Asi každý. K tomuto pohodlí je zapotřebí mít vhodně vyřešené sezení. Nakoupit si lze spousty zajímavých variací sedacích souprav a jídelních setů. Hodně oblíbené jsou pohodlné pohovky z ratanu. Klasiku představuje dřevo. Sázkou na neotřelý vzhled a minimální cenu jsou jiné materiály typu látek na kovových konstrukcích.

I doplňky rozhodují

Často na sebe dokáže zahradní posezení upozornit i zdánlivými drobnostmi. Typickými příklady budiž dekorativní závěsy. Svými pestrými či decentními barvami umí dokonale doplnit celkový vzhled exteriéru. Navíc jsou maximálně funkční. Slunce pak nemá šanci svými paprsky obtěžovat ve chvílích, kdy se věnujete třeba čtení knihy nebo jinému typu relaxu.    

Text: PR, Foto: archiv


1 Komentář

You must be logged in to post a comment Login