Rady a tipy

Žádostí o příspěvky na bydlení a děti je příliš. Úřady práce nestíhají, a proto došlo k omezení úředních hodin

Od   | 

Před pár dny oznámil Úřad práce ČR, že dojde k omezení úředních hodin – a to až do konce roku. Dle dostupných údajů se jedná o dohodu s Ministerstvem práce a sociálních věcí. Jaký je důvod?

V případě celé České republiky se bude změna týkat čtvrtka, v případě Prahy i úterý. Ačkoliv nebudou úřady veřejnosti zcela zavřené, osobně však budou vyřizovat jen záležitosti, které se budou týkat zaměstnanosti a dávek mimořádné okamžité pomoci.

Jaké vybrat bezpečnostní kování a kliky?

 

Podobně úřady fungují v pátek – tehdy vyřizují jen záležitosti klientů, kteří se předem objednají. Dále svou pozornost věnují první registraci do evidence uchazečů do zaměstnání, nechybí ani mimořádná okamžitá pomoc.

Úřad práce uvádí jako důvod zajištění rychlejšího zpracování všech přijatých žádostí o příspěvek na bydlení a přídavek na dítě. O oba druhy sociální podpory žádá letos mnohem více lidí, než tomu bylo dříve.

Počet žádostí o dávky, které musí Úřad práce vyřídit, od jara stále roste. V porovnání s loňským srpnem bylo proplaceno o 34 procent víc příspěvků na bydlení. Počet přídavků na dítě vzrostl o 45 procent. Vzhledem k úpravě normativních nákladů a zvýšení příspěvku bude počet žádostí pravděpodobně ještě růst.

I proto Úřad práce prosí občany, aby své žádosti (pokud mohou) vyřizovali primárně online. Úředníci tak budou mít více času při řešení konkrétních žádostí.

Zdroj: Úřad práce ČR

 

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login