Koupelny

Yard – místo, kde chcete být

Od   | 

Výrobce koupelnového vybavení RAVAK představuje výsledek nové spolupráce s jednou z nejznámějších českých designérských dvojic současnosti. Tandem Vrtiška & Žák vyvinul pro českou firmu set keramických umyvadel s odkládací plochou nazvaný Yard. 

Kolekce keramických umyvadel zahrnuje pět modelů spojených ústřední myšlenkou odkládacího prostoru. „Prostor na odložení věcí na umyvadlech dává uživateli možnost po svém utvářet místo mezi umyvadlem a stěnou množstvím předmětů, které na ně umístí. Jistota definovaná vždy minimálně ze dvou stran nás dovedla i k názvu kolekce – Yard.„ vysvětlují autoři Vrtiška & Žák. „Prostor na odložení věcí je na umyvadlech rozhodující a RAVAK se rozhodl kultivovaným způsobem reagovat na tuto mezeru na současném trhu. Tak vznikla naše spolupráce.“ dodávají designéři.

Nová umyvadla jsou navrhována s přidanou odkládací plochou. Zdroj: Ravak

Celkový dojem z nového setu keramických tenkostěnných umyvadel výrazně ovlivňuje harmonické prolnutí lineárních a cirkulárních tvarů. Kulatá či oválná umyvadla v rozměrech 40, 60 nebo 80 cm, rohové umyvadlo o průměru 45 cm i malé kulaté umývátko doprovází hranatá odkládací plocha.

Zdroj: Ravak

Lineární tvary působí v koupelně neinvazivně, nechávají proudit energii uživatele a umožňují plné soustředění na vlastní prožitek. Keramická umyvadla Yard jsou určena pro zavěšení na zeď a jejich nedílnou součástí je konzole spolupracující s umyvadlem v designovém celku. Set umyvadel doprovází RAVAK na trh kompletem vybavení v černé barvě a v barvě lesklého kovu (vodovodní baterie, krytka odtoku, konzole) včetně bílých keramických krytek odtoku. Do budoucnosti výrobce uvažuje i o bílé variantě vodovodních baterií a konzolí.

Tenkostěnná keramika RAVAK použitá na umyvadla Yard je pevná, odolná jako její klasická verze, ale na rozdíl od ní umožňuje vytvářet delikátně jemné hrany a její precizní tvary jsou výzvou pro originální design. Z velké části obsahuje přírodní suroviny, z nichž nejpodstatnější je příměs korundu. Tento druhý nejtvrdší nerost tenkostěnným umyvadlům dodává tvrdost, která je v protiváze k jejich éterickému vzhledu.

Keramická umyvadla Yard, rozměry 40, 60 a 80 cm, rohové 45 cm, umývátko 30 cm. Cena k doptání u výrobce. V prodeji od ledna 2022.

Fotogalerie:

 

 

 

You must be logged in to post a comment Login