Koupelny

Jak správně vybrat wc sedátko

Od   | 

Myslíte, že je snadné vybrat wc sedátko? Zde je příběh mojí kamarádky, který se opravdu stal. A možná vám její neblahá zkušenost napomůže ke zdárnému pořízení, až si sami jednou půjdete koupit prkýnko na záchod.

Závěsné wc a bidet z kolekce Xeno, Keramag

Závěsné wc a bidet z kolekce Xeno, Keramag

Předem je nutné podotknout, že si nešla koupit novou toaletu, ke které už výrobce nabízí dokonale padnoucí sedátko. Chtěla skutečně jen a jen ten jeden potřebný díl.  A tak vyrazila do velkoprodejny, kde nabízejí desítky modelů. Měla změřenou i rozteč šroubů, na které je nutné sedátko přichytit.

Vybrala si, zaplatila a s úlovkem se vrátila domů. Jenže po 3 dnech používání plastové šrouby, na kterých bylo sedátko přichycené, praskly, a tak se vrátila do obchodu. Už poučená koupila model s kovovými šrouby a jela domů. Jenže po namontování zjistila, že prkýnko je zkroucené a nepřiléhá na keramickou mísu. Vrátila se tedy znovu do obchodu, výrobek vyměnila a vyrazila domů. Když doma otevřela krabici s novým sedátkem, málem zcepeněla. Plast byl rozbitý. Sedla do auta a znovu jela prkýnko vrátit. Tentokrát už ale chtěla peníze a rozhodně nechtěla nic, co by bylo Made in China. Vítězoslavně nakonec přinesla sedátko, které mělo všechny potřebné atributy, jen bohužel zcela přesně nesedí na tvar keramické mísy, která po stranách přesahuje. Zatím to nechala být. Až se z koupě nového sedátka otřepe, půjde hledat znovu.

Co musíte vědět, než vyrazíte pro wc sedátko:

1. Změřte rozteč šroubů, které ho drží na míse.

2. Změřte šíři keramické mísy a délku od šroubů ke kraji.

3. Vyberte sedátko s kovovými šrouby.

4. Vyzkoušejte sedátko přímo v prodejně. Zda je dokonale rovné a není prasklé.

5. Sedátko může mít brzdu, aby nebouchlo při sklopení.

6. Sedátko může mít odnímatelný systém, který umožňuje perfektně očistit místa i pod přichycením.

Toaleta bez vnitřního splachovacího kruhu. Inovativní technologie se nazývá Rimfree a najdete ji u toalet firem Kolo nebo Keramag.

Text: Lenka Zahradníková, Foto: archiv

Související články:

Závěsné WC, co vám samo zvedne poklop

WC bez splachovacího kruhu Rimfree šetří vodu a čistící prostředky

Pisoáry. Co všechno v nich vidíte?

Komentáře

1 Komentář

  1. Pingback: Dvojumyvadlo nebo dvě umyvadla vedle sebe?|Home In Cube

ZANECHTE ODPOVĚĎ

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *