Technika v domácnosti

Vyznejte se ve vysavačích! Mějte tyčový i klasický

Od   | 

Dříve to bylo jednodušší – býval dostupný jeden typ vysavače. V poslední době si můžete pořídit nejrůznější druhy. Jiný zvolíte, když máte doma alergika, jiný, když nemáte žádné koberce a pro výběr stále populárnějších robotických platí zvláštní kritéria. Jaký si pořídíte vy?

Tyčové jen doplňkově

Jednu z nejširších nabídek na trhu nabízí dlouholetá osvědčená značka ETA. Jaký vysavač ETA si tedy můžete koupit? Pokukujete-li po tyčovém vysavači, pak vás asi zaujmou multifunční modely s přídavnými funkcemi, které umí například zastat i funkci parního čističe, mopu, pracují s horkou párou, ochranným vodním filtrem atd. Jedním takovým je jeden z nejprodávanějších modelů ETA Steam Master 3234 90000. Třebaže jsou moderní tyčové vysavače velmi výkonné, jsou stále využívány spíše na každodenní, příruční úklid, a jejich sací výkon je samozřejmě stále výrazně nižší, než u klasického vysavače. Většina lidí je tedy při velkém úklidu zamění za klasický vysavač do zásuvky, kromě nižšího výkonu už jen proto, že například na důkladný úklid většího domu jejich baterie většinou nevystačí.

ETA Steam Master 3234 90000

U bezsáčkových nešetřete

Pokud byste se chtěli zbavit nutnosti pravidelně vyměňovat sáček, pořiďte si některý z bezsáčkových modelů; zde se ovšem nevyplatí šetřit, nižší cena v této kategorii většinou znamená menší účinnost. Měli byste se také ujistit, že filtry, které se samozřejmě musí měnit, a to ideálně jednou za půl roku, bezproblémově seženete ve vašem oblíbeném obchodě. Jedním z modelů, se kterým bývají zákazníci spokojeni, je například ETA Stormy 2517 90000.

ETA Stormy 2517 90000

Osvědčená klasika

Většina z nás tedy nakonec zvolí pro hlavní úklid domácnosti klasický sáčkový vysavač, doplněný tyčovým, který je rychle v pohotovosti, když se něco rozsype či je potřeba “přejet” obývák před návštěvou. Samozřejmě je to dobrá, osvědčená volba. Máte-li děti, vždy se zajímejte o objem sáčku vysavače. Čím větší, tím samozřejmě lepší; děti dokážou vyprodukovat neuvěřitelné množství nepořádku. Pokud máte koberce i podlahy, ale podlahy převládají, uděláte dobře, pokud vyberete vysavač s měkkými kolečky, který nebude podlahu ničit. Máte-li doma alergika, volte vždy kombinaci s HEPA filtrem, který zajistí lepší hygieničnost celého vysávání. Je třeba také hlídat, aby nebyl sáček plný – lepší modely na to zvlášť upozorní – protože pak se jinak bezkonkurenčně nejlepší sací výkon smrskává až na polovinu. Doporučit můžeme například model ETA Adagio 1511 90000.

U robotických opatrně s výběrem

Značka ETA vyrábí i populární robotické vysavače, i když se nejedná o vlajkové modely této značky. Jejich výběr tak, aby výsledek odpovídal očekávání, je velice složitý. Pro členitější prostory kupříkladu potřebujete modely se špičkovou navigací, pokud má vysavač kombinovat povrchy, opět to činí zvýšené nároky na jeho výkon a tedy i cenu.Chcete-li, aby uklidil opravdu efektivně, většinou budete muset investovat do prémiového modelu. Vybírejte i podle kapacity baterie, aby na jedno nabití vysavač zvládl úklid celého bytu. Kapacitu baterie si v recenzích uživatelé chválí třeba u modelu ETA Fido 1512 90000.

ETA Fido 1512 90000


You must be logged in to post a comment Login