Inspirace

Vyzdobte si velikonočně vchodové dveře a blízké okolí

Od   | 

Mnoho z nás velikonočně vyšperkuje interiér, ale na vchodové dveře a prostor okolo dveří se již nedostane. Přitom je to taková škoda! Právě výzdoba vstupních dveřích potěší nejedno oko i srdce kolemjdoucího.  

Skvěle bude vypadat klasika v podobě zavěšeného věnce na dveřích, ale pustit se můžete i do originálnější dekorace. Přinášíme nápady, které vstup do vašeho domova bezpochyby vyzdvihne.

Dekorace do váz a truhlíků

Při výzdobě nezapomínejte ani na okna a parapety v blízkosti vchodových dveří. Nejen že dekorace bude vypadat venku skvěle, ale radost z ní budete mít i vevnitř. V menším truhlíku nebo bedničce vyniknou rostliny nižšího vzrůstu, jako jsou například narcisky nebo hyacinty. Okolo rostlin položte mech který nejen pozdvihne celkový vzhled, udrží vlhkost, ale zároveň rostliny ochrání před jarními mrazíky, se kterými můžeme počítat ještě o Velikonocích. 

Máte-li vedle vstupních dveří trochu volného místa, které nepotřebujete pro běžný pohyb, nebojte se ho využít. Skvělým řešením je umístění větší vázy, nebo truhlíku, do které lze naaranžovat originální dekoraci. Dokonalou kombinaci představují například větvičky z lísky, kočičky, nebo zlatý déšť. Pro oživení doplňte aranžmá pastelovými stuhami a na větvičky navěšte například plastová vajíčka. Do prostornější nádoby lze také umístit hnízdo z proutí, které můžete vyplnit barevnými vajíčky různých velikostí i barev. 

Nebojte se ani větších nádob! Zdroj: Pinterest

Klasický věnec nebo něco netradičního?

V tyto dny si budete muset vystačit s tím, co najdete v lese nebo na louce. Pěkně bude vypadat základ ze slámy, proutí nebo větviček a nemusíte se držet zavedených tvarů, ale z těchto přírodních materiálů vymodelovat například zajíce,  slepičku, vajíčko. Následné zdobení je už jen na vaší fantazii. Navíc na tom není nic složitého. Tavnou pistolí na věnce nalepujte jarní kvítí živé i umělé, kočičky, větvičky, pastelové stužky, skořápky z vajíček, plastová vajíčka, peříčka, nebo i motýly, ptáčky, či zajíčky. Velikonoční dekorace by měla být hravá a barevná, proto se nebojte experimentovat.

Ozdobte si terasu

I na terase máte možnost ukázat svoji kreativitu a prostor velikonočně vyzdobit. Na židle, či křesla umístěte polštáře, přehozy a deky s tematickým velikonočním motivem. Roztomile a neotřele vypadají i postavy zajíců, nebo sošky vajíček. Dávejte ale pozor na množství dekorací a jejich celkové vzezření. Zvolíte-li jeden výraznější a větší prvek, doplňte ho pouze decentní větvičkami, nebo jarním kvítím, které výsledný vzhled již pouze podtrhne. Hitem posledních let jsou i umělé stromky podobné jako o Vánocích, ale se stužkami a plastovými vajíčky.

Místo věnce květiny

Někdo si na věnce na dveřích zkrátka nepotrpí. Ale i pro takové máme příjemnou náhradu, která bude ve finále vypadat neotřele a originálně. Ideální je na dveře zavěsit pugét květin. A jak na to? Na dveře přichyťte ozdobný háček. Květiny ať už živé, či umělé umístěte do libovolného truhlíku nebo jiné nádoby, na kterou namontujte mašli, která se následně elegantně zavěsí na háček. 

Originální domeček

Chcete na dveře zavěsit originální odlišnou dekoraci? Pak si dejte trochu práce a vytvořte si domeček z přírodních materiálů. Nejprve připravte základ domečku, který jednoduše slepíte například tavnou pistolí. Domeček následně natřete libovolnou barvou, která se na dveřích bude vyjímat. K ruce si vezměte pár proutků, ze kterých vytvoříte malé hnízdo, které bude vypadat skvěle vyložené mechem. Nakonec na mech položte kraslice. 

Fotogalerie:

 

Pojďte s námi na lov…


You must be logged in to post a comment Login