Architektura a design

Jak vyzdobit pokoj velkými fotografiemi: Jak na to?

Od   | 

Velké fotografie jsou jedním z nejefektivnějších způsobů, jak dodat místnosti vizuální zajímavost. Mohou mít velký vliv na to, jak místnost vnímáme, a navíc se poměrně snadno instalují. Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete do svého domova začlenit velké fotografie. Některé z nich vás budou stát více času nebo peněz než jiné, ale bez ohledu na úroveň obtížnosti jsou všechny poměrně jednoduché na dokončení. Přečtěte si další informace o zdobení místnosti velkými fotografiemi…

Rozhodněte o velikosti a umístění fotografie

První věc, kterou musíte při výběru fotografie na zeď udělat, je rozhodnout se pro velikost a umístění fotografie. Musíte mít přibližnou představu o tom, jak velká fotografie bude, abyste kolem ní mohli naplánovat zbytek místnosti. Pokud bude fotografie umístěna například nad pohovkou, musíte vědět, jak vysoko by měla být od pohovky, aby nevypadala nevhodně nízko nebo příliš vysoko. Musíte také vzít v úvahu ostatní předměty v místnosti, které by mohly rušit pohled na fotografii. Například okno by mohlo část fotografie zakrýt, takže je třeba zajistit, aby byla fotografie umístěna dostatečně vysoko, aby důležité detaily nebyly blokovány jinými předměty v místnosti. V prázdné místnosti se budou skvěle vyjímat také velké fotografie, které pomohou prostor oživit. Někdy se při výběru samotného obrázku mohou vyskytnout problémy s jeho velikostí, špatnou kvalitou nebo dokonce s korekcí barev, v tomto případě vám nástroj cz.depositphotos.com/upscaler.html pomůže jedním kliknutím upravit vzhled fotografie, kterou můžete zavěsit ve správné velikosti bez ztráty kvality při samotném tisku obrázku.

Použijte barvy, které vám pomohou fotografii zarámovat

Jakmile se rozhodnete pro velikost a umístění fotografie, musíte zvolit barvy, které ji pomohou orámovat. Zarámování fotografie lze provést mnoha různými způsoby, ale barvy, které v místnosti zvolíte, mohou zarámování buď pomoci, nebo ho ztížit. Pokud zvolíte barvy příliš podobné barvám na fotografii, ztratí fotografie na působivosti. Zkuste pomocí barevného kruhu najít barvy, které jsou si podobné, ale přesto dostatečně odlišné, aby fotografii zvýraznily a zároveň jí neubraly na působivosti. Můžete také zvolit barvu, která je k fotografii komplementární, což pomůže fotografii vyvážit. Pokud použijete příliš mnoho barev, které se od fotografie příliš liší, skončíte s neuspořádaně vypadajícím rámečkem. Dávejte pozor, abyste použili jen několik barev z kolečka, které jsou podobné fotografii, aby fotografie zůstala středem pozornosti.

Pověste více fotografií na jednu stěnu

Zavěšení jedné velké fotografie na zeď může být velmi efektivní, ale vizuální efekt bude ještě větší, pokud na jednu zeď pověsíte více fotografií. V některých případech můžete zjistit, že máte dostatek velkých fotografií, abyste zaplnili celou stěnu, ale i když je nemáte, zavěšení více fotografií na jednu stěnu může být stále skvělou volbou. Jedním ze způsobů, jak na to jít, je zvolit si téma nebo nějakou spojitost mezi fotografiemi a pak je pověsit společně. Máte-li například fotografie přírodních scenérií, můžete je buď pověsit všechny dohromady, nebo je rozdělit do menších skupin a ty pověsit společně.

Fotky zarámujte pomocí poliček nebo polic.

Pokud nechcete nebo nemůžete fotografie pověsit na zeď, jednou z nejlepších alternativ by bylo zarámování fotografií pomocí polic. Můžete si vybrat libovolný počet poliček a použít je k zarámování fotografií. Pokud máte velké fotografie, můžete k jejich zarámování použít více než jednu polici. Jednoduše se ujistěte, že každá police je stejně široká a že jsou police od sebe stejně vzdálené. Police můžete použít i k zarámování menších fotografií. Jednoduše vyberte polici, jejíž šířka je stejná jako šířka fotografie. Hloubka police by měla být asi 1 palec. Poté budete muset najít způsob, jak fotografii k polici připevnit, aby nespadla. Nejjednodušší způsob je přichycení fotografie k zadní straně police.

 Zavěste fotografie na zeď ve svislé nebo vodorovné poloze

Většina lidí předpokládá, že fotografie musíte na zeď pověsit vodorovně, ale není tomu tak vždy. Podle typu fotografie, barvy stěny a dalších předmětů v místnosti se můžete rozhodnout, zda fotografie zavěsíte svisle nebo vodorovně. Zavěšení velkých fotografií na výšku na stěnu je skvělý způsob, jak nechat vyniknout fotografie na výšku, aniž by přeplnily místnost. Pokud se rozhodnete zavěsit fotografie vertikálně, dbejte na to, aby fotografie dobře ladily se zbytkem místnosti. Nechcete, aby vyčnívaly jako pěst na oko.

 Shrnutí

Velké fotografie jsou skvělým způsobem, jak dodat vizuální zajímavost každé místnosti. Mohou mít velký vliv na to, jak je místnost vnímána, a jejich instalace je poměrně snadná. Existuje mnoho různých způsobů, jak můžete do svého domova začlenit velké fotografie. Některé vás budou stát více času nebo peněz než jiné, ale bez ohledu na úroveň obtížnosti jsou všechny relativně jednoduché na dokončení. Ať už se rozhodnete pro cokoli, tyto tipy vám pomohou vybrat nejlepší typ fotografie pro váš prostor. Tyto pokyny vám pomohou vyzdobit jakoukoli místnost velkými fotografiemi – od barvy fotografie až po umístění na stěně.


You must be logged in to post a comment Login