Ložnice

Využijte efektně i stěnu za postelí

Od   | 

V každé ložnici věnujeme velkou pozornost prostorné a pohodlné posteli. Napadlo vás ale, že byste ji mohli ještě trochu zvýraznit a přidat jí na kráse a třeba i efektně využit prostor za ní? 

Zdroj: Casamoderna

Vzory a ornamenty

Nejrůznější vzory a ornamenty v současné době frčí, takže se jich rozhodně nemusíte bát. Jen dodržujte základní pravidlo. Čím složitější vzory budete mít, tím střízlivější barvy volte ve zbytku místnosti. V ložnici má probíhat klidný spánek. Když to tam kvůli divokým barvám bude vypadat jako v cirkuse, psychicky si rozhodně neodpočinete.

Vzory také dokáží poměrně výrazně ovlivnit působení místnosti, proto byste s nimi měli pracovat rozumně. Na velké vzory potřebujete také velké prostory, protože umí místnost opticky zmenšit. Malé vzory na stěnách ve světle barevném provedení dokáží naopak místnost opticky zvětšit. Velmi zajímavé jsou i triky s pruhy. Když se vedou po stěně horizontálně, zdá se pokoj širší, ale také nižší. Vertikální zvýrazňují výšku místnosti a celkově protáhnou prostor.

Vzorované koberce nebo gobelíny

Pro milovníky gobelínů a vzorovaných koberečků je právě stěna za postelí ideální místo, kam je pověsit. Nebojte se ani výraznějších odstínů a odvážného vzorování. Koberce a gobelíny místnost zútulní a dodají jí nádech exotiky. Navíc fungují i jako zvukový izolant. To je k nezaplacení, pokud bydlíte v panelovém domě se stěnami jako papír. 

Zdroj: Home Style

Fotogalerie nad postelí

Proč neusínat spolu s celou rodinou a nepřipomínat si ty nejkrásnější okamžiky zvěčněné na nejrůznějších fotografiích? I takto může vypadat stěna za vaší postelí. Nechte si vytvořit třeba koláž s nejoblíbenějšími fotkami nebo krásný obraz. Nebo pověste spousty menších rámečků a různě je naaranžujte. Fantazii se meze nekladou.

Zdroj: Home Style

Nástěnná malba

Nástěnná malba od profesionálního a kvalitního malíře sice něco bude stát, ale mít v ložnici nad postelí trochu umění se rozhodně vyplatí. Velkou výhodou takového řešení je to, že si vyberete malbu na míru svým představám a ložnice získá mnohem víc z vaší osobnosti.

Režné zdivo

Máte-li možnost, pak nechte vyniknout zdivu. Vnese do ložnice originální nádech. A nezoufejte, jsou-li vaše stěny z betonu. Režné zdivo můžete doplnit buď věrohodnou tapetou, lépe ale bude působit obklad, který je široký jen několik milimetrů a který zároveň bude působit jako zvuková izolace.

Praktický a stylový úložný prostor

Stěny nemusí plnit jen funkci estetickou, ale i praktickou. Přidejte za postel pár skříněk, protože úložného prostoru není nikdy dost. Překvapí vás, kolik věcí se vám tam pak vejde. Ať už se rozhodnete stěnu za postelí dekorovat jakkoliv, uvidíte, jak celá místnost dostane úplně jiný šmrnc. Nemějte strach z velké proměny, vždy se to dá změnit a případná špatná volba napravit. Vdechněte své ložnici svou osobnost. Která jiná místnost si to zaslouží víc?

Architektem navržená ložnicová sestava. Postelje součástí zadní stěny, která kromě záhlaví lůžka slouží jako knihovna. Ta se v ložnici hodí.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login