Dětské pokoje

Vytvořte dětem stylový a zároveň neutrální dětský pokoj vhodný pro kluka i holku

Od   | 

Prázdniny jsou ideálním obdobím pro proměnu dětského pokoje. Možná jste přišli na to, že volba neutrálních barev a vybavení má mnoho výhod, řekneme si, jak i s nimi pokoj proměnit v originální útočiště.

Nebojte se černobílé kombinace

Tato varianta je ideální ve chvíli, kdy se ještě vaše miminko nenarodilo a vy jste odolali pokušení a nenechali si sdělit pohlaví. Když chytře využijete odstíny černé a bílé na vybavení, doplňcích a textiliích, vytvoříte místo, na které budete po právu pyšní, až si své miminko přinesete domů. Možná to není úplně klasická miminkovská a roztomilá kombinace, na druhou stranu je opravdu originální a moderní a bude velmi dobře fungovat po mnoho dalších let a lze ji snadno aktualizovat spolu s tím, jak dítě roste.

Kombinace černé a bílé nevypadá vůbec špatně a rozhodně neubírá pokojíku na hravosti. Zdroj: Westwing

Zapojte hravost

Děti si chtějí hrát, tak jim vytvořte hravý prostor. Použijte jasné a moderní barvy, neobvyklý nábytek, koberečky, stan teepee v bílé barvě a s dřevěnými tyčkami. Tento kreativní malý úkryt poskytne útulné útočiště, aby si děti mohly odpočinout. Vložte do něj pár barevných polštářů a hraček. Když k tomu přidáte bílou postel a doplňky v jemných barvách, uvidíte, jak rády budou děti trávit čas ve svém pokoji.

Zkuste vintage styl

Vintage styl v současné době plní naše interiéry ve velkém. Proč ho nezařadit i do dětského pokoje? Základní a jemné barvy působí uklidňujícím dojmem a je to vzhled, který může fungovat několik let. Můžete také trochu podpořit vzdělání dětí a připevnit na stěnu velkou mapu světa, kde si budete ukazovat místa, která jste navštívili nebo je navštívit toužíte. Přidejte pár barevných skříněk a dekorativní písmena. Nezapomeňte na čtecí koutek a máte vytvořený dokonalý prostor.

Někdy stačí jen malý detail a dokonalý pokoj je na světě. Zdroj: Pexels

Individuální prostor

Máte vysoké stropy? Vytvořte dětem individuální prostor ve výšce. Pořiďte patrovou postel nebo ji nechte vyrobit na míru od truhláře, třeba lůžko ve tvaru stromu či letadla. Přimíchejte k takovému prostoru moderní koberec s geometrickými tvary a pár kousků kvalitního nábytku.

Domečková zvýšená postel je to pravé pro dobrodružné povahy. Zdroj: Canstockphoto

Buďte jiní

Nebojte se vytvořit vzhled, který bude odlišný od klasických katalogových pokojíčků. Smíchejte staré a nové, přidejte šmrnc a originalitu. Kombinujte různé barvy a vzory. Nebojte se jemné červené, když jí nebude moc, nevadí to. Skvěle působí patchworkové polštáře připomínající etnický styl, k tomu pár starších kufrů a neutrální textilie, které budou efektní i v následujících letech. Vyberte si dvě nebo tři oblíbené barvy dětí a jemně je zapracujte do celého konceptu. Běžná neutrální barva je žlutá, ale nezaplňujte prostor pouze jednou barvou. Dětský pokoj patří k ideálním místům, kde zapojit kreativitu.

Žlutá působí příjemně a vesele. Zdroj: Primalex

Jemná bílá se hodí do dětského pokoje v podstatě kdykoliv. Působí jemně, příjemně a mile. Zdroj: Primalex

Jedna z mála barev, které se hodí do dětského pokoje při jakékoliv příležitosti, je bílá. S ní položíte perfektní základy, na kterých lze stavět a vytvářet jedinečný vzhled s použitím barevných doplňků a nábytku. Ty můžete snadno měnit podle vývoje osobnosti a vkusu dětí.

Vytvořte zajímavé funkce

Vytvořte zajímavou část pokoje, která bude děti zajímat. Skvělá je již zmíněná mapa světa, obrázky s abecedou a čísly apod. Vzdělávají a zároveň působí jako barevný dekor. Praktická je stylová nástěnka. Přidejte snadno udržitelnou podlahu a odolný nábytek s dostatkem úložného prostoru. Tmavě šedý kusový koberec na podlaze ledacos zamaskuje a tlumí hluk. Pokud děti milují knihy, potřebují správnou knihovnu a k ní svůj vlastní koutek na čtení. Dejte do něj pohodlné polštáře, závěsné dekorace, například lapač snů a měkoučkou deku na přikrytí. Tento prostor by měl být blízko okna, aby mělo dítě na čtení dostatek světla. V tomto ohledu nezapomeňte ani na vhodnou lampičku pro chvíle, kdy je šero nebo se už stmívá.

Nástěnná mapa světa zajistí spoustu zábavy pro vaše děti. Zdroj: Ikea

Jednoduchost a neutralita umí zázraky

Využijte moderní možnosti, jak vyzdobit dětský pokoj a zároveň ho koncipovat neutrálně tak, aby v něm bez potíží mohl být chlapec i děvče nebo aby vydržel spoustu let. Zkuste krémové odstíny, tapety na zdi s různými designy. Děti milují hvězdné nebe, které v noci svítí a různé obrázky zvířat. Pokud máte k dispozici malý prostor, nezaplňujte jej příliš nábytkem. Použijte komody, proutěné koše, křeslo k odpočinku nebo pohodlný polštář, kde se mohou děti i s vámi povalovat a trávit společné chvíle.

Jednoduchost a decentní barvy bez zbytečných výrazných prvků mnohdy stačí. Zdroj: Svoya studio

Dětské pokoje nemusí hýřit barvami a být přeplněné věcmi, naopak. Jednoduchost, příjemné a něžné barvy v neutrálním odstínu, působí často mnohem příjemněji a elegantněji. Navíc takový pokoj nemusíte měnit každý rok, ale vydrží dlouhá léta. Jen vyměníte pár dekorací a doplňků a máte úplně novou místnost.

Fotogalerie


You must be logged in to post a comment Login