Koupelny

Vytvořte v koupelně umělecké dílo pomocí plastických obkladů

Od   | 

Koupelna, která vystupuje z davu? Vyzkoušejte jeden z největších trendů současnosti v podobě plastických 3D obkladů, které na stěnách vytváří umělecké dílo. Koupelně dodají originální a neotřelý styl, který vás neomrzí ani po letech.

Plastické 3D obklady dají koupelně nový rozměr. Zdroj: Los Kachlos

Seznamte se s 3D obkladem

V první řadě je důležité si uvědomit, že 3D plastický obklad není hladký, ale naopak jeho reliéfy jsou odlišně tvarované. Díky tomu na zdech vznikají originální efekty. Jeden z nejzajímavějších vytváří hra světla a stínu, který dokáže naprostá kouzla. Plastické obklady musí být pokládány s tou největší přesností tak, aby vytvářely jen minimální spáry. Přesností docílíme stěny, která působí jednolitě a dokonale. 

Výrazný motiv aplikujte jen na jednu stěnu. Zdroj: Atlas Concorde

Výroba plastických obkladů

Plastické obklady nejsou jednoduché na výrobu, a proto se připravte, že se promítnou do finančních nákladů. Dnešní technologie dokážou vyrobit i takový obklad, který dokonale napodobuje štukovou omítku, a originálně tak do koupelny zapadne. Navíc je možné si vybrat z několika různých „hrubostí“ štukování. Na výběr jsou plastické obklady v nejrůznějších formátech a to i těch velkých s délkou strany až jeden metr.

Plastickým obkladem můžete zvýraznit například přizděnou část. Zdroj: Dara Design

Možnosti vzhledu

Výběr vzorů je natolik rozmanitý, že  se nebude jednoduché usnést, kterému dát přednost. Například u imitaci štukované omítky můžete vybírat až z pěti různých hrubostí. V koupelně bude skvěle vypadat také plastický obklad, který napodobuje klasické staré keramické dlaždice s patinou, například v bílém provedení. Někdo se může zamilovat i do malých kostiček, které jsou poskládány na stěně asymetricky. Originálního vzhledu docílíte také obkladem, který na zdech vytvoří vlnky. Na výběr jsou obklady s prolisováním, i bez něj.

Motivy jsou hravé a neotřelé. Zdroj: Los Kachlos

Výrobci s motivy opravdu nešetří a je jen na vás, jestli si vyberete vzor s nádechem geometrie nebo přírody. Zároveň nové technologie umožňují výrobu, díky které lze skvěle napodobit nejen štukování, ale i dřevo, kámen nebo kov. Každé provedení obkladů se navíc vyrábí jak v lesku, tak i v matu – o to je výběr ještě těžší. 

A údržba?

Mnozí lidé by si plastické obklady rádi pořídili, nicméně mají obavy z údržby. Důležité je vědět, že se ve vlnkách a záhybech opravdu prach udržuje více než na hladkém povrchu. Vhodné je proto plastický obklad zakomponovat například do sprchového koutu, kde bude neustále omýván vodou. Jestliže dáte plastickému obkladu přednost i v jiné části koupelny, stačí jej jednou za čas omýt hadříkem a vlažnou vodou. 

K údržbě obkladu postačí voda a hadr. Zdroj: Atlas Concorde

Fotogalerie:

 

Jednoduchý nápad jak obkladem vyšperkovat koupelnu


You must be logged in to post a comment Login