Doplňky do bytu

Jak vytvořit v roce 2021 interiér, který vás nabije energií? Zkuste naše triky

Od   | 

Doma se máme cítit dobře, i když situace venku je složitá. Toto otřepané klišé platí v současné době víc než kdykoliv předtím. Ne vždy ale interiér nabíjí energií, ať už kvůli špatně zvoleným barevným odstínům nebo absenci rostlin. Co s tím?

1. Ponořte se do světa barev

Letošními kombinacemi barev je žlutá se šedou. Zdroj: Canstockphoto

Nemusíte hned přebarvovat všechny stěny. Stačí i barevné detaily. Polštářky, potahy, závěsy a jiné textilie stačí. Při výběru barev přemýšlejte o emocích, které jsou s nimi spojené. Modré tóny vytváří profesionální a uklidňující atmosféru, zmírňují stres a napětí. Do kuchyně se hodí oranžová žlutá. Vzbuzuje příjemné vzrušení a nadšení. Růžová a zelená přispívají k dobré náladě a zemité tóny vysílají uklidňující energii. Sedm barev duhy může přinést pozitivní vibrace. Procházka barevnou místnosti s jasnými barvami zvyšuje pocit štěstí a probudí prostor. Takové barvy přetékají optimismem.

Dopřejte si designové osvětlení

2. Zaplňte interiér rostlinami

Vertikální zahrady interiér rozhodně oživí. Zdroj: Canstockphoto

Příroda dokáže nakopnout pozitivní energií vždy. Pozvěte ji domů prostřednictvím textur, dřevitých odstínů a různorodých barev. Přírodní prvky vytváří relaxační prostor a rostliny pomáhají s produkcí kyslíku, což taktéž napomáhá uklidňující atmosféře. Možná to nevíte, ale zelená sama o sobě navozuje klid a mír. Vytvořte si zahradu u sebe doma s krásnými květináči. Zkuste bambus, tropické stromy, kvetoucí rostliny i rostliny okrasné listem. Existuje nekonečně variant. Každý den vítejte přírodu ve svém domově a uvidíte, jak drasticky se vám změní nálada. V přírodě je něco kouzelného, co snižuje hněv, úzkost a uklidňuje mysl a duši.

3. Vytvořte dokonalé pohodlí

K pohodlí přispívá i možnost nastavení výšky a sklonu podhlavníku, případně i podnožky. Zdroj: Natuzzi Italia

Není důležité pozitivní energii vytvořit, ale také si ji udržet. Aby tomu tak bylo, potřebujete dostatek relaxačních míst a pohodlných kousků nábytku, kam si kdykoliv můžete lehnout či sednout. A nejde jen o sedací soupravy či křesla. Komfort zajistí i takový obyčejný odkládací stolek na kolečkách, který si přitáhnete k místu, kde zrovna odpočíváte a odložíte si tam čaj, kávu nebo třeba zákusek.

4. Mějte svůj vlastní koutek

Některá křesla jsou vybavena mechanizmem, který se nastaví přesně podle našeho sedu. Tím si tělo skutečně odpočine. Zdroj: Natuzzi Italia

Mějte u sebe doma místo jen pro sebe. To je velmi důležité hlavně tehdy, když máte rodinu. Najít v době, kdy jste doma všichni spolu mnohem více času než kdy dřív, malý koutek, kam si zalezete, abyste byli jen sami se sebou, není vůbec jednoduché. Rozhodně ale velmi potřebné. Ať už je to ve vaší ložnici, v obývacím pokoji za rozšířeném parapetu nebo klidně v koupelně ve vaně. Kdekoliv, kde najdete místo pro odpočinek a uklidnění od každodenního stresu. Vyplňte takový prostor svými oblíbenými barvami, měkoučkou dekou a dekoračními polštářky.

5. Milujte svou postel

Trendy jsou měkká, čalouněná záda. Home Style

Svou postel byste měli milovat, protože kvalitní a dostatečný spánek je základem dobré nálady a vašeho zdraví. Obojí teď potřebujete ve zvýšené míře. Každý den postel ustelte a upravte. Organizované prostředí nastaví tón dne. Vyberte své oblíbené polštáře a příjemné přikrývky s oblíbeným designem. Nezapomeňte na dobré větrání a kvalitní matraci.

6. Pozitivní nálada hned u vstupu

Vyšperkujte si domov hned od vstupu. Zdroj: Aulix lighting

Co vás zaručeně nenabije pozitivní energií? Nepořádek u vchodu a špatně zvolené vybavení a dekorace. Energie je něco, co nemůžete vidět, ale ihned to cítíte. Někdy jen stačí vejít na nějaké místo a hned se cítíte šťastně, radostně nebo naopak smutně a depresivně. Vchod do vašeho domova je přesně to místo, které dá vám a vašim hostům určitou zprávu do mysli a duše. Otevřený, příjemný a krásný vchod přitahuje pozitivní energii. Tak ji nechte proudit do zbytku vašeho domova. Pokud máte hned naproti vchodovým dveřím zeď, dejte k ní menší stolek s rodinnými obrázky, květinami nebo různými nápisy s pozitivními citáty. Zavěste nad něj zrcadlo, nějaký obraz a dolu položte dekorativní koše či boxy.

Fotogalerie:

Proč sprchovací toaletu?


You must be logged in to post a comment Login