Rady a tipy

Vystěhujte brýlatého čaroděje a využijte místo pod schody smysluplně

Od   | 

Máte-li pod schodištěm volné místo, neváhejte ho efektivně využít. Koutek se dá využít s velkou dávkou fantazie i estetiky. Přinášíme několik tipů, jak proměnit tento jinak nevyužitý prostor v praktické zákoutí.

Ideální místo pro úschovu toho, na co nemáte jinde místo – přesně na to je vhodný prostor pod schody. Můžete pořídit police přímo na míru a zasadit je na milimetr přesně do prostoru pod schodištěm. Nejen, že získáte praktický kout, ale zároveň i oku lahodící část interiéru. 

Jděte na to s rozmyslem

Kdo má schodiště ve vstupní části, získává ideální prostor pro uložení bot, šatů, nářadí ad. V takovém případě vystačíte jen s klasickým botníkem a věšáky. Možností máte samozřejmě víc. Nechte si vytvořit jednoduchý nebo složitější systém různých zásuvek, kam dáte všechny ty drobnosti, které potřebujete jen občas a věčně se někde povalují.

Knihovna nebo vestavná skříň?

Schody mohou mít i více ramen a tedy být i dál než u vchodu. Tehdy prostor pod nimi můžete proměnit díky skříni na míru a vnitřní část rozčlenit podle vlastních potřeb. Pokud se jedná o místo v prostorách bytu, kde se zdržujete velmi často, myslete i na estetickou stránku věci. Pečlivě vybírejte materiály a samotné provedení. Určitě se každý den nechcete dívat na něco, co se vám nehodí a nepasuje do vašeho interiéru.

Ideální prostor pro studovnu či kancelář

Místo pod schody je rušnější zónou, ale někdy není zbytí a potřebujeme ho přetvořit k účelům, které nejsou zcela ideální. Třeba pro domácí kancelář nebo studovnu. Z pohledu feng shui toto řešení není ideální vůbec, pokud tedy nemáte jiné řešení, pak se zvýšenou mírou dbejte na pořádek. Je-li to možné pak tento prostor skryjte za paraván nebo textilní závěs.

Jak ještě využít volné místo pod schody?

Místo pod schody má různá využití. Milujete dobré víno? Zřiďte tu domácí vinotéku na míru. Nebo tu udělejte místo psovi, celkem dobře se tu uklízejí i sportovní pomůcky, dokonce i kola. A pak je tu ještě další možnost. Vytvořte si klidné místečko jako stvořené pro odpočinek. Umístěte pod schody pohodlné polštáře a užívejte si pohodu domova s dobrou knížkou.  Máte malé děti? Dopřejte jim skvělou tajnou místnost za zavřenými dveřmi, kde se budou moci schovávat a hrát si na své oblíbené hrdiny pěkně v soukromí. Je-li tento prostor v těsné blízkosti kuchyně, pak by se hodilo proměnit ho na spíž. Samozřejmě je-li podchodná výška prostoru alespoň 200 cm. 

Dejte průchod fantazii

Jak využijete místo pod schody, záleží na vaší fantazii, velikosti prostoru i na zvoleném materiálu. Než se definitivně rozhodnete, zvažte, kde je schodiště umístěno a na jaký účel chcete volnou kapacitu využít. Vybraný materiál má vždy korespondovat se schodištěm i nábytkem. K inspiraci vám může posloužit i fotogalerie níže.

Fotogalerie:

 

Interiérová stylistka, která rozhodně pomůže


You must be logged in to post a comment Login