Ložnice

Postel s vysokým čelem dominuje současným ložnicím: Jaké jsou její hlavní výhody?

Od   | 

I ložnice podléhají v posledních letech nejnovějším trendům a už nejsou pouhou místností pro spánek. Na ložnice tak začaly být kladeny vyšší nároky a jedním z nich je i vysoké čelo postele, které upoutá pozornost hned při vstupu do místnosti. Na člověka působí jakýmsi ochranným dojmem, díky kterému se během usínání a spánku cítí bezpečněji. Vysoké čelo navíc ložnici dodá nádech romantiky, designu a určité elegance.

Vysoká čela postele se dostávají do popředí. Zdroj: Royal Comfort

K čemu je dobré?

Je otázka, zda je vysoké čelo pouhou dekorací, nebo má i praktickou stránku. V první řadě však v ložnici navozuje příjemnou atmosféru a slouží zejména jako nepřehlédnutelná a dominantní dekorace. Na druhou stranu má však skvělé využití, pokud postel není umístěna u stěny. Jednoduše tak vytvoří pevnou ochranu, díky které se cítíme dobře i v posteli umístěné v prostoru. Využití má ale i u tam, kde je lůžko umístěné u zdi. Zde totiž poslouží pro pohodlné sezení s knihou ruce, kdy se zády nemusíme opírat o studenou a tvrdou stěnu. Navíc vytvoří zajímavý designový prvek. 

Zvláště pokud je postel v prostoru, oceníte vysoké čelo. Zdroj: Home Style

Podlehněte trendům

Pokud se rozhodnete pro postel s vysokým čelem, zjistíte, jak široká a rozmanitá nabídka je. Na trhu objevíte nejrůznější provedení, která sluší nejrůznějším stylům. Bydlíte v moderním bytě ve městě, nebo naopak tíhnete k venkovsky či retro zařízenému interiéru? Vysoké čelo zapadne do jakéhokoliv prostoru. Posledním trendem jsou hladce broušená čela, která nenesou žádná výrazná zdobení, nebo nápadné tvary či vzory. Lidé si naopak oblíbili lesklá látková nebo kožená čela, která oživuje například prošití nebo jiný zdobný prvek. Pokud jde o výraznější vzory, nejvíce vedou jemné pruhy případně drobné květy. 

Na trhu najdeme širokou škálu provedení, stylů a barev. Zdroj: Luxury Sleeping

Proč LED patří do ložnice

Ani údržba neodradí

Leckdo by si mohl pomyslet, jak náročná údržba vysokého čela musí být. Nicméně je velmi důležitý fakt, jakou kvalitu materiálu zvolíte. V převážné většině jsou čela postele zdobena prošíváním do nejrůznějších tvarů a často vídáme také čela zdobena stylovými nýty, knoflíky nebo kamínky, které připomínají drahokamy. Kvalitně provedená čela jsou vyrobena ze špičkových látek a materiálů, které se ušpiní opravdu málokdy. Pokud se tak však stane, stačí je otřít vlhkým hadříkem bez jakéhokoli přípravku. Polstrované postele tak čas od času vysajte klasickým vysavačem a pokud je potřeba, použijte vhodný čistící prostředek. Na trhu najdeme také taková čela, jejichž potahy lze sundat a vyčistit.

Elegantní, pohodlné lůžko s ukládacím prostorem

 

Fotogalerie:

Zdroj info: Home Style, Kapitoly o bydlení, Kvalitní spánek

 

Pohovka Pablo je ideální pro dokonalý odpočinek

 

 


You must be logged in to post a comment Login