Ložnice

Vyslechněte současné trendy a přesuňte spánek do postele s vysokým čelem

Od   | 

Postele s vysokým čelem jsou kombinací vysoce moderního designu a romantického prvku. Možná proto se v posledních letech těší tak velkému zájmu. Má čelo  konkrétní funkci, nebo se jedná čistě o dekoraci?

Velmi dobře se vám bude spát v posteli s vysokým čelem, které je po stranách zahnuté a vytváří větší pocit soukromí. Zdroj: Casamoderna

Vysoké čalouněné čelo postele, ať už z textilu, kůže nebo dřevěné dýhy, může být velmi praktické. Uvidíte, že velmi brzy po koupi objevíte všechny jeho dobré vlastnosti a stane se zásadní součástí postele i celé ložnice. Taková postel může dokonce stát i volně v prostoru, ale to jen ve velké ložnici, ideálně s vysokým stropem. O nic méně ji to nebude slušet i v menší místnosti u stěny, i tady bude působit atraktivně a elegantně.

Současný módní trend

Masivní dřevěné postele s vyřezávaným čelem a rámem mají jistě stálé obdivovatele, přesto ale pomalu ustupují novému trendu – hladce broušeným vysokým čelům bez zbytečných ozdob a komplikovaných tvarů. Kdo přeci jen chce zdobení, může zvolit čelo s nýty knoflíky nebo „drahými kameny“. ti, kteří preferují praktickou stránku, rozhodně ocení v čele zabudované poličky, ať otevřené nebo uzavřené. Ani jedna z variant neubírá na kráse. Čelo může být také čalouněné. Kromě kůže či koženky to může být látka s leskem či výraznými vzory jako pruhy, květy nebo kostky. Kdo preferuje jednoduchý vzhled, může dát přednost výraznějšímu prošívání, které látku oživí, ale nebude působit nápadně. Polstrování může přecházet i na rám postele a noční stolky.

Vysoké čelo umožní postel umístit i do prostoru. Zdroj: Home Style

Lepší než chladná stěna

Není to samozřejmě jen vzhled, kvůli kterému je postel s vysokým čelem tak žádaná. Ocení ji zejména ti, kdo milují čtení před spaním. Měkce polstrované čelo bude mnohem pohodlnější pro opření než tvrdé a nízké tak, že se zády musíte opírat o studenou zeď. Zároveň dodají místnosti eleganci a útulnost.

Lapače prachu?

První, co vás napadne, je-li použito hodně látky, jak se udržuje, aby byla stále čistá. Zde hodně rozhoduje kvalita zvoleného materiálu ruku v ruce s provedením. Ideální je zvolit ty, které se snadno udržují, jako například kůže, kterou lze snadno otřít navlhčeným hadříkem, u látek pak vybírejte typ s „protišpinivou“ úpravou a jednoduchou údržbou. U některých modelů lze potahy sundat a nechat odborně vyčistit. 

Čelo postele můžete zapustit do stěny, tehdy bude opticky tvořit jeden celek. Zdroj: Pinterest

Proč se vrací na výsluní?

Z jakého důvodu jsou postele s vysokým čelem zase trendy? Kromě estetického pohledu je hlavním důvodem pocit bezpečí. Nikomu se nebude spát dobře, cítí-li se ohrožen, proto stavíme postel ke stěně, a máme-li oporu za hlavou při spánku posílenou ještě o vysoké čelo, bude se nám spát jako v bavlnce. Kdo by o to nestál?

Vysoké čelo tvoří dekorativní prvek ložnice. Zdroj: Postele Luxury Sleeping

Fotogalerie:

 

 

 


You must be logged in to post a comment Login