Inspirace

Vyrobte si zimní věnec ve skandinávském stylu

Od   | 

⁠Pokud rádi tvoříte z přírodnin, můžete si ozdobit dveře tímto jednoduchým věncem, který bude elegantní ozdobou nejen po dobu Vánoc. Vydrží totiž celou zimu. Na jeho výrobu potřebujete jen křídové a třpytivé spreje Primalex a přírodniny sesbírané při procházce v lese. Použít lze i zdobné eukalyptové větvičky.

Připravte si spreje Primalex, tavnou pistoli a proutěný základ. Zdroj: Primalex

Využijte poklady z lesa

Na výrobu budete potřebovat proutěný věnec, zahradnické nůžky, tavnou pistoli, různé druhy přírodnin (např. šišky, kaštany, žaludy, větvičky eukalyptu nebo tzv. „nevěstina závoje“), rukavice, Primalex křídové spreje a Primalex sprej se třpytkami. Nejprve si připravte přírodniny. Některé můžete nechat v přírodní barvě, zbylé pak nastříkejte křídovými spreji. My jsme zvolili platinový odstín, ale na výběr je až 14 jemných křídových barev, které se spolu výborně kombinují.

Jemné třpytky podtrhnou slavnostní vzhled. Zdroj: Primalex

Použijte dekorativní spreje

Sprej před použitím důkladně protřepejte, dokud nebude slyšet volný pohyb kuličky v nádobě. Přírodniny vyskládejte na podložku a nastříkejte je v několika vrstvách ze vzdálenosti 20–30 cm. Nádobku přitom držte ve svislé poloze. Poté je nechte 5–10 minut zaschnout.

Přírodniny aranžujte na proutěný základ. Zdroj: Primalex

Nezapomeňte na třpytky

Po zaschnutí přelakujte přírodniny Primalex sprejem se třpytkami. Tento syntetický lesklý lak nabízí univerzální použití, výborně přilne na různé druhy povrchů a rychle schne. Jemné zlaté, stříbrné nebo barevné třpytky dodají přírodnímu věnci slavnostní vzhled. Jakmile všechny vrstvy nástřiku zaschnou, připravte si tavnou pistoli. Větvičky dle potřeby zastřihněte a pomocí tavné pistole je připevněte na věnec. Přidejte třeba žaludy či šišky. Věnec zavěste na dveře pomocí hřebíku nebo provázku.

Spreje jsou dostupné v mnoha elegantních odstínech. Zdroj: Primalex

NÁŠ TIP: Křídové spreje Primalex se velmi snadno aplikují, rychle schnou a vytvářejí povrch odolný vůči vnějším povětrnostním vlivům. Jsou vhodné nejen na přírodní povrchy, ale také například na kov, kámen nebo sklo.

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login