DIY

Nezapomeňte na podzimní výzdobu dveří: Ozdobte je nepřehlédnutelným věncem

Od   | 

Podzimní čas si žádá novou výzdobu domácnosti, aby nás trochu méně trápila dřívější tma a sychravo. Oceňte jeho krásu a zkrášlete si domov v zemitém podzimním stylu. První na řadě je rozhodně věnec na dveřích. Využijte barevné listí, podzimní plody a květiny.

Původně měly věnce křesťanský význam a objevovaly se hlavně kolem Velikonoc a Vánoc. Postupně se u lidí zabydlely celoročně a vzhled se mění s ohledem na nadcházející období. Zpravidla pak využíváme darů přírody a nejinak tomu je i na podzim.

Vyrobte si vlastní podzimní věnec

Zdroj: Pixabay

Vypravte se s dětmi do přírody, na zahradu a do obchodu s dekoracemi. Pak už stačí jen volné odpoledne, šikovné ruce a dvě tři hodiny volného času a máte krásnou dekoraci hotovou.

Co potřebujete na výrobu věnce?

  • základní kruh (slaměný, polystyrenový nebo proutěný)
  • drátek
  • tavicí pistoli
  • kleštičky, nůžky, nožík
  • dekorace (šípky, řebříček, hloh, listí, jeřabiny, různě podzimní dekorace z obchodu, šišky a cokoliv dalšího, co se vám líbí nebo jak chcete věneček stylizovat)
  • provázek na zavěšení na dveře

Výroba

Postup výroby je vlastně jednoduchý. Na zvolený korpus (nejoblíbenější jsou v současné době právě proutěné) začnete tavnou pistolí nebo drátkem přidělávat vaše poklady. Začněte třeba barevným listím jako základem a postupně přidávejte další kousky. Drátkem přichytíte větší kousky a tavicí pistolí ty menší a zároveň vše hezky zafixujete. Nezapomeňte na kaštany, ořechy, žaludy apod. Všechny tyto plody patří k podzimu a vypadají krásně. Nebojte se ani živých květin, ale musí být takové, které vypadají hezky, když uschnou. Využijte růže, slaměnky, hortenzie, slunečnice, zmíněný hloh, heřmánek nebo třeba žebříček. Když je váš věnec hotový, přivažte provázek na zavěšení a přidělejte na dveře. U vás je podzim oficiálně přivítaný.

Inspirace

Někdo má rád podzimní věnec barevný a různě namíchaný. Jiný dává přednost jednomu stylu a vzhledu. Přinášíme vám několik inspirací na podzimní věnečky. Možná vás nějaký naláká.

Věnec z hortenzií

Hortenzie mají nádherné, veliké a barevné květy. S nimi vykouzlíte nepřehlédnutelný podzimní věnec s velkým nádechem romantiky. Pro výrobu jsou vhodné sušené květy, které rozeberete na menší růžičky. Nejdříve přivažte ke korpusu provázek tak, aby neklouzal a od tohoto místa začněte přikládat první řadu květů. Pevně obtočte provázkem nebo drátkem. Za první řadu přiložte druhou a pokračujte stejným způsobem dál. Střídejte různé barvy hortenzií, aby byl věneček barevnější.

Zdroj: Pixabay

Kukuřičný věnec

Kukuřice je tradiční podzimní plodina, která na věnci skvěle vynikne. Vydejte se na nejbližší pole nebo nakupte v obchodě. Prodávají se totiž i jako dekorace rovnou sušené.  Pokud sušíte doma, odhrňte slupku asi do půlky a nechte takto vysušit. Pověste kukuřičky na provázek slupkou nahoru v teplé místnosti a stranou slunečních paprsků. Až bude kukuřice usušená, můžete tvořit věnec. Kombinujte různé druhy kukuřice a získáte ještě zajímavější věnec. Až ho budete sundávat, získáte skvělé zimní krmivo pro ptáčky.

Zdroj: Pinterest

Ořechy, žaludy a kaštany

Šišky, bukvice a další dary lesa či parku. Nasbírejte je při procházce a tvořte. Když narazíte na hezký mech, přidejte i ten. V tomto případě potřebujete tavicí pistoli a hodně trpělivosti, aby se vše povedlo na jedničku. Jednotlivé dekorace musíte lepit jednu po druhé a je to trochu piplačka. Výsledek ovšem stojí za to, protože takový věnec rozhodně přitahuje pozornost. 

 

 

Suché plodiny

Suché obilí, traviny, větvičky, slaměnky a další krásy podzimu můžete využít na stylový věnec. Některé dekorace klidně dobarvěte do tónů podzimu. Na věnec připevněte celé trsy klasů, mezi to se hodí nejrůznější sušené květy. Velmi dobře ale vypadá i jen slaměný věnec bez jakýchkoliv dalších dekorací.

Zdroj: Pixabay

Barevné listí

Kdo má rád jednoduchost, může na svůj věneček použít pouze barevné listí. Hotový ho máte za chvilku a nadělá spoustu parády. Tak honem do parku nasbírat ty nejkrásnější. Pamatujte na to, že listy by sušením ztratily tvar a kroutily se. Proto je musíte nejdříve vylisovat. Použít můžete i umělé kousky a postupně tavicí pistolí lepit na korpus. Střídejte barvy nebo dělejte shluky. Když přidáte i nějaký ten kvítek, celý věnec se ještě více rozzáří.

Zdroj: Pixabay

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login