Inspirace

Vyrobte si originální ozdoby na vánoční stromeček

Od   | 

Zdobení vánočního stromečku je za dveřmi a mnoho z nás ještě shání nové ozdoby. Věděli jste, že si jich ale spoustu můžete vyrobit sami, a mít tak na stromečku skutečný ty originál? Inspirujte se a zabavte jejich výrobou během chladných dnů celou rodinu.

Vyzkoušejte jedlé ozdoby, které provoní dům. Zdroj: Pixabay

Ozdoby z potravin

Rozhodneme-li se pro vlastní ozdoby pak nejčastěji sáhneme po jedlých perníčcích. Ty stačí podle vlastní receptury upéct, nazdobit, udělat dírku na vlasec či provázek a zavěsit je na stromek. U jedlých ozdob ale můžeme zůstat a na stromek přidat nasušené pomeranče, nebo citrony, nakrájené na plátky. V kůře uděláte nožem díru, provléknete libovolně barevnou stuhu a necháte na topení vysušit. Dalším řešením jsou zavěšené skořápky ořechů, nebo svitky skořice, které také provoní celou místnost. Děti zase bude bavit řetěz z popcornu. Jednotlivé kousky navléknete na provázek a je hotovo.

Kůru z pomeranče můžete vyřezat do nejrůznějších tvarů. Zdroj: Canstockphoto

Ozdoby z provázků

Výroba této ozdoby rozhodně zaujme i ratolesti. K ruce si vezměte tekuté lepidlo, balonky, provázek či vlnu a třpytky. Postup je snadný, v misce smíchejte vodu s lepidlem, nafoukněte balonek do požadované velikosti ozdoby a balonek utáhněte. Poté vlnou nebo provázkem omotejte balonek a namočte do lepidla, dokud se provázek nenasákne. Po vyjmutí můžete posypat třpytkami a následně výtvor nechte zaschnout. Po zaschnutí balonek propíchněte a k ozdobě připevněte háček.

K výrobě můžete použít i karton. Zdroj: Canstockphoto

Staré žárovky

Pokud vám dosloužily žárovky, rozhodně se jich nezbavujte. Kromě žárovek si připravte také třpytky a tekuté lepidlo. Třpytky si nasypte do misky a na konec žárovky připevněte drátěné očko. Lepidlo naneste na žárovku pomocí štětce a nad mističkou ji posypejte lžičkou třpytek. Poté nechte zaschnout a zavěste na stromeček.

Korálkové ozdoby

Pokud máte doma korálky nebo perličky, můžete je použít pro výrobu vánočních ozdob. K ruce si vezměte libovolně velkou polystyrenovou kouli a připevněte na ni háček. Dále si připravte lepidlo či tavnou pistoli a jednotlivé korálky a perličky nalepujte na kouli. Použít lze i zajímavé knoflíky.

Nejrůznější ozdoby se dají vyrobit i korálků či perliček. Zdroj: Pixabay

Sněhuláci

Na papír si nakreslete tvar sněhuláka a klobouku, podle kterého vystřihněte dvakrát tělo sněhuláka a jednou klobouk. Na přední stranu sněhuláka našijte oči, nos a knoflíky. Poté k přední straně přidejte tu zadní a prostor uprostřed vycpěte tak, aby ozdoba nabyla na rozměru. Hotovou ozdobu obšijte zdobným stehem a připevněte stužkou na zavěšení.

Stejně tak vyrobte třeba andělíčky. Zdroj: Pixabay

Andělé z balicího papíru

V hobby marketu si zakupte větší perly s očkem a připravte si balicí papír s libovolným motivem. Z papíru vystřihněte jedno velké kolečko a k němu dvě malá. Z koleček vytvořte klasickou harmoniku a přichyťte k sobě ve tvaru andělíčku. Perla má sloužit jako hlava, kterou provléknete provázek na zavěšení.

Ozdoby z novin

I staré noviny, nebo knížky se dají použít k výrobě ozdob na vánoční stromek. Stačí několik výtisků s texty nastřihat na stejnou velikost a lepidlem nebo sešívačkou vytvořit otevřenou knihu. K té připevněte stuhu a zavěste na stromeček.

Ozdoby z novin jsou originální a zajímavé.
Zdroj: Pixabay

Fotogalerie:

Zdroj info:  České Vánoce, Tradiční Vánoce, Pro šikovné ručičiy

 


You must be logged in to post a comment Login