Rady a tipy

Jak vyrobit barevná party písmena se spreji

Od   | 

Každou narozeninovou oslavu, baby shower, rozlučku se svobodou, svatbu či životní jubileum zpestří originální slavnostní výzdoba v podobě papírových 3D písmen. Nespokojte se ale s nudnými bílými písmeny a rozveselte je barvami pomocí nových sprejů Primalex. Navíc je můžete jednoduše sladit se zbytkem výzdoby.

Papírová písmena seženete v papírnictví nebo na internetu. Zdroj: Primalex

Populární dekorace pro každou příležitost

Papírová 3D písmena koupíte v papírnictví nebo ve speciálních obchodech s párty a svatebními dekoracemi. K dostání jsou jak celé nápisy jako „love“, tak i samostatná písmena. Můžete si tedy jednoduše sestavit jméno oslavence, iniciály novomanželů i osobní vzkazy jako „Vítej doma“. A pokud rádi tvoříte, můžete si písmena sami vyrobit z kartonu nebo staré krabice. Na internetu je dostupná řada návodů na jejich výrobu.

Písmena polepte krycí páskou. Zdroj: Primalex

Nevšední křídové odstíny

Ať už se rozhodnete si písmena vyrobit nebo koupit, neměli byste se spokojit s jejich nudnou bílou či hnědou barvou. S novými Primalex barvami ve spreji s křídovým efektem můžete 3D písmena rozveselit až čtrnácti jemnými matnými odstíny. Spreje jsou navíc vhodné nejen na papír, ale i na dřevo, kov, kámen, sklo a další povrchy. Můžete tak s písmeny barevně sladit i další výzdobu, jako například girlandu nebo vázu na květiny.

Tyto spreje se navíc velmi snadno aplikují, rychle schnou a vytvářejí povrch odolný vůči mechanickému poškození i vnějším povětrnostním vlivům. Pro použití na větší plochy také oceníte širší trysku, která je uložena prakticky ve víku každého křídového spreje Primalex.

Křídové spreje se snadno aplikují a rychle schnou. Zdroj: Primalex

Jak postupovat?

Písmena očištěná od prachu a dalších nečistot nejprve polepte krycí páskou podle toho, jaký jim chcete dát výsledný barvený vzhled. Můžete je například rozdělit na dvě různě barevné poloviny nebo na nich vytvořit strakaté pruhy. Páska musí na povrch písmen dobře přiléhat, aby pod ni barva nezatekla.

Sprej Primalex s křídovým efektem před použitím důkladně protřepejte, dokud nebude slyšet volný pohyb kuličky v nádobě. Barvu aplikujte rovnoměrně ze vzdálenosti 20–30 cm v ucelených pásech a v tenké vrstvě. Nádobku přitom držte ve svislé poloze. Druhou vrstvu pak nanášejte kolmo k předchozímu směru nástřiku. Barvu nechte zaschnout 5–10 minut. Poté krycí pásku opatrně sloupněte. Pokud chcete zvýšit odolnost barvy, můžete na závěr použít ještě Primalex matný lak ve spreji.

Po zaschnutí pásku opatrně sloupněte. Zdroj: Primalex

NÁŠ TIP: Na finální přelakování můžete použít také nový Primalex sprej se třpytkami. Tento syntetický lesklý lak výborně přilne na různé druhy povrchů, rychle schne a odolá vnějším povětrnostním vlivům. Dostupný je ve variantě se stříbrnými, zlatými a barevnými třpytkami.

 

Fotogalerie:


You must be logged in to post a comment Login