Koupelny

Vyřešte úložný prostor v koupelně jednoduše a elegantně: Stačí několik vychytávek

Od   | 

Zařizování malých místností je vždy oříškem a ani koupelna není výjimkou. Poradíme vám, jak tu úložný prostor uspořádat co nejlépe, aby každá věc měla své místo a byla pohodlně po ruce.

Menší boxy pomohou při ukládání. Připevněné mohou být pomocí magnetu. Zdroj: Geberit

Základem je správné uspořádání

Uspořádání nábytku a úložných prostorů je v malé koupelně to nejdůležitější. Zároveň je potřeba každé volné místo využít na maximum, ale zároveň vkusně. Velikost a počet nábytku volte tak, aby koupelně neubíral příliš místa. Využijte nejrůznější výklenky, nevyužité rohy a připevněte sem třeba praktické police. Horní část koupelny využijte pro skladování věcí, které potřebujete pouze jednou za čas. V opravdu malé koupelně si musíte vystačit se skříňkou, jejíž šířka dosahuje pouhých 20 – 25 centimetrů. Je však důležité, aby taková komoda měla všechno – rozdělený prostor pro košíky s kosmetikou, výsuvy pro další nezbytnosti nebo police pro čisté ručníky. 

 

Které umyvadlo, vanu či sprchovou vaničku ze smaltované oceli vybrat a proč?

 

Využijte prostor od podlahy až ke stropu

Mnohdy vybíráme úložný prostor, jehož výška končí v půlce stěny. To je ale velká škoda a zejména v malé koupelně je potřeba prostor využít maximálně – a to až ke stropu. Přestože se vám horní úložné prostory mohou zdát nepraktické, umístíte sem takové potřeby, které nevyužíváte každý den. Věci, které potřebujete každý den, umístěte tak, abyste na ně pohodlně dosáhli. V žádné domácnosti se rozhodně neztratí malá, skládací stolička. Ke stropu situujte nejen uzavíratelné komody, ale i otevřené police a policové systémy. Na otevřené police se bude hodit pěkně vyskládaná kosmetika, skleničky s parfémy nebo decentní dekorace.

Nezapomeňte, že úložný prostor můžete získat i v soklu. Zdroj: Blum

Nábytek zavěste

V malém prostoru je nábytek posazený přímo na podlaze nepraktický a často o něj můžeme nepříjemně zavadit nohou. Navíc v koupelně, kde je vyšší vlhkost, podporujete tvorbu plísní a jiných bakterií. Vhodné je proto nábytek zavěsit na stěnu. Ještě než se do toho pustíte, ověřte, zda daná stěna skříň unese. Sádrokartonové příčky raději vyztužte, aby nábytek udržely. Zděné stěny naopak nábytek bez problému unesou. Pod komodami tak jednoduše vytřete a navíc sem můžete zasunout nejrůznější nezbytnosti.

Nábytek zavěste a pořiďte si umyvadlo s odkládací plochou doplněné o úložnou skříňku. Zdroj: RAVAK

Popřemýšlejte nad dvířky

Kamenem úrazu může být i nesprávně zvolené otevírání komod. Klasická otevírací dvířka mohou překážet a při plném otevření zabírají poměrně hodně místa. Místo klasických vyklápěcích proto dejte přednost posuvným dvířkám, které ušetří prostor a vy nebudete narážet do okolního nábytku. Variantou jsou i otevřené police. Otevřený prostor však musí být vždy uklizený a uspořádaný, proto se do něj nebojte zvolit nejrůznější košíčky nebo plastové boxy. Ty využijeme i v uzavřeném úložném prostoru. 

Zdroj info: Kapitoly o bydlení, Svět koupelen, Moderní koupelna

Fotogalerie:

 

Kde vám navrhnou tu nejlepší koupelnu?

 

 


You must be logged in to post a comment Login