Dětské pokoje

Vyřešte úložné prostory v dětském pokoji efektivně a účelně

Od   | 

Úložných prostor není nikdy dost a v dětském pokoji to platí hned dvojnásobně. Pokojík pro děti nebude asi nikdy perfektně uklizený, s nimi to zkrátka úplně nejde. Když ho ale zařídíte chytře, může být přehledný a zůstane i prostor na hraní. S chaosem dozajista zatočí rozumné uspořádání a rozdělení do zón.

Postel jako domeček má přidanou hodnotu v podobě spodních úložných zásuvek, zdroj Space 4 kids

Úložné prostory v pokoji přizpůsobte i těm nejmenším, aby si po sobě mohly uklízet samy. I malé děti by do nich měly snadno dosáhnout a vědět, kde a co mají schované.

Dětská postel nemusí sloužit jen na spaní

Dětská postel poskytuje široké možnosti využití i jako úložný prostor. Může ukrývat pod ní v podobě zásuvky nebo odklápěcí desky. Další možnosti skýtají různá variabilní lůžka, která mají i vestavěnou skříňku, poličky či malé zásuvky. Pokud pořídíte vyvýšenou postel, získáte poměrně velký prostor pod ní. Výborně se hodí hlavně do malých prostor.

Zásuvky ve schodech i pod lehací plochou poskytnou dostatek úložného prostoru

Mobilní úložné prostory pro lepší přehled i prostor

Pokud postel nemá úložné prostory, vytvořte si ho pod ní sami. Pořiďte pár úložných boxů nebo dodatečných zásuvek. Při nákupu myslete na to, že by měly být o něco nižší, než je místo pod postelí, abyste se k nim vždy dostali. Vhodným řešením mohou být i regály s látkovými boxy. K dostání jsou v nejrůznějších odstínech barev a provedení. K některým regálům se dají dokoupit i dvířka, takže máte rázem praktickou skříňku.

Výsuvné boxy a krabice, ideálně různě barevné a se vzory pomohou k přehlednému uložení hraček, her a pracovní pomůcek

Poličky a kapsáře na zdech

Poličky na zdech se dají doplnit různými košíčky nebo menšími úložnými boxy. Protože jsou vidět, volte dekorační kousky, aby s pokojem hezky ladily. Skvěle poslouží i kapsáře na zeď. Můžete je koupit nebo si vyrobte své vlastní a originální.

Pro nejmenší vytvořte systém s barevnými boxy, kam po hře díte hračky jen nahází.

Kam uskladnit sportovní pomůcky?

Máte-li doma aktivní dítě, které chce vyzkoušet každý sport na vlastní kůži, nejspíš se za chvíli kvůli sportovním pomůckám v pokoji nehne. Všude leží hokejky, míče, švihadla apod. Naštěstí i zde existuje řešení. Pořiďte vyšší koš, kam se všechny pomůcky vejdou. Ty, které nejsou momentálně používané, pak dejte do některého z horních úložných prostor, nebo odneste do sklepa či jiné vhodné místnosti.

Kontajner El baul, design Javier Mariscal

Vyberte úložné prvky, které budou dotvářet atmosféru

Děti potřebují soukromí

Děti potřebují soukromí nejen samy pro sebe, ale i pro své věci. Každé by tedy mělo mít vlastní úložný prostor, kam si může ukrýt své poklady. Do takové přihrádky nebo třeba boxu by nikdo jiný neměl chodit. Je to přece tajemství.

Kam se školními pomůckami?

Školáci potřebují dostatečný prostor k uložení všech školních pomůcek, a že jich je. Školní batoh se dá pověsit na stěnu. Nad psací stůl připevněte police široké tak, aby se do nich vešla jen jedna řada knih pro lepší přehled. Ke stolům se často dá dokoupit zásuvkový regál nebo nástavec s policemi přímo na stůl.

Zdroj: Delso

Taburety s úložným prostorem

Taburety určené hlavně k sezení poskytují i malý úložný prostor na různé drobnosti. Děti si tam mohou uložit nějaké hračky nebo tajné poklady. Dnes se dají koupit designově velmi povedená sedátka, která přesně zapadnou do stylu pokoje. Díky jejich váze si je navíc dítě může přenést tam, kam právě potřebuje. Na výběr máte nejrůznější odstíny i témata taburetů. Prodávají se v různých velikostech a nejsou drahé. 

Houpací sedátko Rocker Rocking, design Richard Lampert

Houpací sedátko Rocker Rocking, design Richard Lampert

Fotogalerie:

 


You must be logged in to post a comment Login