Kuchyně

Jak vyřešit roh v kuchyni: Ukážeme si nejrůznější druhy rohových skříní

Od   | 

Nezáleží na tom, zda je vaše kuchyň malá nebo velká – vždy budete muset řešit úložné prostory tak, aby se vám do nich vešlo vše potřebné. A právě jeden z těchto prostor se nachází v jejím rohu. Pokud si lámete hlavu, jak jej využít a nenechat jej prázdný, jste na správném místě.

Plánujete novou kuchyň a řešíte, jak využít roh, které patří k nejproblematičtějším částem kuchyňské linky? Pak zvažte všechny možnosti, které máte – tyto rohy jsou těžko dostupné a zabírají spoustu místa. A byla by škoda toto místo nevyužít a nechat jej zaslepený. Víte, z jakých možností si můžete vybírat?

Trendy je černý dřez i baterie. Víme, které vybrat!

Zaslepený roh u kuchyňské linky

Pokud máte velkou kuchyň se spoustou úložného prostoru, můžete si dovolit roh kuchyňské linky vyřešit zaslepením. Vytvoří se tak prázdný a nevyužívaný prostor, kam se nedostanete. Je to nejlevnější řešení. Jestli je ale vaše kuchyň menších rozměrů, do zaslepení se nepouštějte. Počítejte s tím, že přijdete minimálně o 60 × 60 cm prostoru. U kuchyní do tvaru písmene „U“ se většinou zaslepuje jeden roh, druhý se využívá.

Jednu část rohu v kuchyni můžete zaslepit. Zdroj: Pikist.com

Rohová skříňka s policemi

Dalším cenově přijatelným řešením je umístění rohové skříňky s policemi. V takové skříňce můžete uložit věci až do zadní části polic – toto řešení je však vhodné k uskladnění sezónních věcí, případně toho, co nepoužíváte nijak často. Pokud zde budete skladovat hrnce a pánve, budete muset vyskládat celou skříň jen kvůli tomu, abyste se dostali až dozadu.

Do rohu můžete umístit praktické zásuvky. Zdroj: Blum

Využití rohu k umístění dřezu

Dalším způsobem, jak můžete vyřešit roh v kuchyni, je umístění dřezu. Protože rohové dřezy nevyhovují všem, je nutné promyslet si, zda půjde o řešení vhodné pro vás. Při zasazení dřezu do rohu je třeba myslet i na celkovou ergonomii kuchyňské linky. Jednotlivé kuchyňské zóny na sebe musejí navazovat. V případě dřezu v rohu je třeba zajistit dostatek pracovního prostoru z obou stran, po ruce byste pak měli mít i varnou část kuchyně. Přestože toto řešení existuje, musíme připomenout, že nepatří k nejvhodnějším možnostem pro umístění dřezu.

Přestože to není ideální řešení, můžete do rohové skříňky umístit dřez, spodní část pak bude pro větší věci, například odpadkový koš nebo smetáček a lopatku. Zdroj Villeroy Boch

Zásuvky v rohu

Rohové zásuvky jsou zajímavějším, praktičtějším, ale také nákladnějším řešením. Jde však o variantu, která vám umožní dokonalý přístup do skladovacích prostor. Vybírat si můžete třeba z varianty rohových zásuvek, které se přizpůsobí velikosti rohu a budete je moct otvírat jako každé jiné. Jde o skvělé řešení na uložení hrnců. Toto řešení však není vhodné do malých kuchyní – zásuvka po vysunutí zabere spoustu místa.

Do zásuvek se toho vejde hodně. Zdroj: Blum

Ledvinky

V tomto případě se nejedná o ledvinky jakožto orgány, ale i velmi oblíbený způsob řešení kuchyňských rohových skříněk. Ledvinky se vyrábějí v různých tvarech a velikostech. Snadno se otevírají a dostanete se i do zadní části skříně. Ačkoliv si můžete vybírat z různých provedení, ale i cen, myslete na to, že jde o řešení v řádech tisíců korun. Ačkoliv je lepší kupovat skříňku přímo s ledvinkou, často je lze namontovat i dodatečně.

Výsuvný systém se dvěma ledvinovými platy, zdroj TEAM 7

Otočné koše

Ze sortimentu drátěného programu vám mohou se zařízením vaší kuchyně pomoci otočné koše. Ty mají tvar půlkruhu nebo tří čtvrtin kruhu – mohou zasahovat do jedné strany skříňky, ale i do obou stran. Tyto koše jsou vhodné pro umístění většího nádobí. Menší předměty by mohly propadávat skrz mezery.

Řešení existuje více, hledejte praktické řešení. Představte si daný karusel ve své kuchyni v provozu. Zdroj: Canstockphoto

Otočné police

Podobně jako otočné koše fungují otočné police. Jejich dno je pevné, i proto zde můžete skladovat také drobnější předměty. Vybírat se můžete z různých provedení. I proto se hodí do každé kuchyně.

Otočné karusely umožňují nádobí nechat v polici a jen jí otáčet. Zdroj: Ballerina

Fotogalerie:

 

Hledáte barevné kuchyňské baterie?

 

 


You must be logged in to post a comment Login